Skromná v ambicích - Hot or Not?

3. prosince 2015 v 22:52 | Lady Intrikánka |  Main stage
Poslední článek zněl dost ufňukaně.
Nemám si přitom vcelku na co stěžovat. Mám práci s fajn penězi, bydlím v bytě, který mi kdekdo závidí, s mužským, který je kvůli mě ochotný jíst kuskus a přesně mi vidí na očích, kdy je potřeba mě obejmout, a moje největší starost je, do jakých barev sladím letošní Vánoce, a jak to lidi na Instagramu dělají, že jim to vajíčko naměkko drží na toustu s mačkaným avokádem. No kdo tohle má?
Pravda, měla bych spíš řešit bakalářskou práci a zkoušky a praxi a zrovna posledních pár dní jsem ze všeho pěkně v nervech, ale mám i ty dny, kdy kolem mě hoří kvadrilion svíček a v ruce držím hrnek kakaa. A to je fajn.

A takové dny mi stačí. Nevím, jestli mám říct "ke štěstí". Ale asi ano. Rozhodně k momentální spokojenosti. A to mě přivádí k myšlence, že za můj pocit, že tohle ještě není ONO, nemůžu já.
Totiž pochopte mě; nemám žádné velké ambice. Ke spokojenosti mi stačí maličkosti jako hrnek kakaa v zimní podvečer. Ale podívejte se, jaká je doba - všichni mě ženou, že mám jít za svým cílem, mottem je úspěch, kariéra, velké životní plány. Jsi žena, můžeš cokoliv, chtěj cokoliv. Buď aktivní, měj velké sny a následuj je.

Nikdy jsem mezi ostatními dětmi, které si přály být doktory, právníky a kosmonauty, neměla velký sen. To už jsem tu určitě zmiňovala. Mouka už od pěti let ví, že chce být lékárnice - teď studuje farmacii a prostě si za tím jde už skoro dvě dekády. To já, kromě takových těch krátkodobých klasik jako "slavná herečka / zpěvačka / spisovatelka", kterými si projde každý, nikdy neměla. Pokaždé, když jsme byli ve škole tázáni: "Děti, kde se vidíte za deset let?", viděla jsem se maximálně jako máma, nikdy jako ředitelka korporace či na cestě kolem světa. Proč mám v sobě ale zakořeněný pocit, že to je špatně? Až teď, když se tím trochu zaobírám, mě napadlo, že to vlastně není chyba, když mi ke spokojenosti stačí málo. Jak nemám být nešťastná, že jsem stále nedosáhla velkého životního cíle, když jsem si žádný nestanovila? Běžet závod bez cílové čáry nemůže být nic jiného, než frustrující.

Dá se říct, že okolí mi už odmala podmínilo pocit, že jsem vadná, když nemám velký sen. Mít doma uklizeno a mít tam člověka, co mě má rád, není v dnešní "dream big society" dostatečně trendy cíl.

Takže nemůžu říct, že bych byla nešťastná - to jsem ani nikdy netvrdila a doufám, že to tak nevyznělo. Jen se mi asi dnešní doba snaží vnutit, že bych měla být. Teď, když jsem si to uvědomila, je mi trochu líp.

Děkuji, že posloucháte.
Její Veličenstvo
Lady I.

P.S. Moc mě dojalo, kolik z Vás "věrných" to tady stále i po takové době kontrolovalo a v takové rychlosti zareagovalo na poslední článek. Vážně jste mě moc potěšili, děkuji. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 10:06 | Reagovat

Tohle funguje podobně jako reklama: Taky se snaží vzbudit potřeby, které člověk doposud vůbec neměl. Vzpomínám si na docela drsný krátký film o staré paní, která si úplně normálně a pohodově užívala o samotě Štědrý den a neustálý proud keců z televize, jak je třeba trávit takový svátek s blízkými a v pohodě rodiny, v ní postupně vyvolal takovou úzkost, že - ač zpočátku úplně v pohodě a spokojená - v posledním záběru visí na lustrháku. Člověk se v těchhle věcech nesmí nechat moc manipulovat už jen proto ne, že tuhle "reklamu" vytvářejí většinou lidé, kteří sami spokojení nejsou a nechápou, jak někdo jiný může být :-).

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 19:03 | Reagovat

No, že "ti stačí málo".. pro někoho to může být třeba hodně, takže je zbytečný to takhle škatulkovat a zaobírat se tím. :) Však je to jedno, já si myslim, že jediný, co se počítá, je to, co tě baví a co ti dělá dobře. Jen TOBĚ. No ne? ;)

3 neros-san neros-san | 6. prosince 2015 v 20:58 | Reagovat

Konečně!

Vykašli se na trendy a prostě buď hepy jak dva grepy. Co víc chtít?

4 Laithe Laithe | 20. února 2016 v 22:35 | Reagovat

Hot, hot, totally hot!!
Děkuji Ti, nepřipadám si teď tolik jako naprostý exot. Trefuješ se mi do nálady, takže děkuji a zároveň přeji úsměv na rtech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama