Nejkrásnější vánoční hvězda

28. prosince 2014 v 22:19 | Lady Intrikánka |  Main stage
Letos jsem dočista vynechala svůj pravidelný vánoční odpočet. A najednou je po Vánocích. Určitě Vás to strašně mrzí.

Stále jsme v krabicové fázi (málo úložných prostor, no), stále je v bytě poměrně silná ozvěna, ale trochu nábytku už jsme sem zvládli dostat a to nejnutnější tu máme. Teď už je na řadě zvelebování a "zpohodlňování". Třeba se vážně moc těším na jídelní stůl a normální židli, abych se u večeře nemusela hrbit na křesílku u rozkládacího stolečku. Ale existovat se tu dá.

Člověk neznalý života v holobytě by si možná řekl, že nejvíc peněz padne na nábytek. Ano, taková lednička nebo postel je velká investice a bouchne při ní fakt strašná suma. Jenomže potom do té ledničky nacpete trochu jídla a potom se ho snažíte zpracovat a zjistíte, že nemáte škrabku na brambory, obracečku, metličku, otvírák na konzervy, lis na česnek ani sůl nebo lžičky. Prakticky kdykoliv, když jdu kolem domácích potřeb, zapluju dovnitř s myšlenkou "tuhle mi chyběl váleček na těsto" a skončím tím, že paní prodavačce (která si mě snad už musí pamatovat) vysypu na pult náruč pí*ovin a pláču, že nevím, pro co jsem šla (váleček jsem samozřejmě nevzala). A ačkoliv ani jedna z těch drobností cenou nepřesáhla stokorunu, najednou vyplazuju pětikilo a ani nevím jak. Potom si můžu třeba ještě skočit pro pár sáčků koření (protože to překvapivě v novém bytě taky není) a peněženku můžu úplně zahodit.

Už jednou jsem na koleji zažila situaci "chybí mi tu základní věci, které doma VŽDYCKY JSOU a které tady nikdo (žádná maminka) nekoupil(a) a proto tu PROSTĚ NEJSOU", jenže na koleji se dalo mávnout rukou a říct "zítra už jedu domů, tak s tyčinkama do uší můžu ještě vydržet, ne?". Tady mi sice chvíli trvalo zvyknout si, že žádné "za pár dní jedu domů" už není a že "doma" je teď tady, ale nakonec jsem se obstojně dokázala vypořádat s nedostatkem těchto drobností za cenu toho, že si připadám jak Večerníček, jak pořád rozhazuju a rozhazuju.

A protože jsme teď měli takové výdaje, trochu jsme se letos vykašlali na výročí. Shodli jsme se na tom, že v rámci našeho vztahu jsme si toho v podobě bytu nadělili až až. O to víc jsem si chtěla dát záležet na prvních Vánocích. Ozdoby měly být perfektní, cukroví mělo být alespoň šest druhů, dokonale naklizeno, odekorováno, naaranžováno a volný čas jsme měli trávit tulením na trzích v centru a popíjením svařáku. Nakonec jsem musela udělat pár kompromisů - ono když dorazíte z práce v osm večer a v pět máte znovu vstávat, tak jste rádi, když stihnete jen trochu něco poklidit a pojíst a jdete rovnou spát. Takže cukroví jsou nakonec druhy tři, stromeček se zdobil dost na poslední chvíli, narychlo a v polospánku, salát jsme patlali 23. v jedenáct večer (protože 24. jsem strávila kde jinde než v práci) a nakonec jsem i uznala, že je zbytečné shánět ubrus a prostírání na ten rozkládací mini stoleček, když by se na něj stejně ani nevešlo.

S čím jsem se ale nechtěla smířit bylo to, když jsem si pár dní před Vánoci uvědomila, že ozdob jsem sice nakoupila několik krabic, ale nemáme hvězdu na špičku stromku. Prohnala jsem se Prahou (takže jsem se na ty trhy přeci jen dostala, ačkoliv s mojí romantickou představou to mělo pramálo společného) a zjistila, že se očividně už nic takového, jako je vánoční hvězda, nevyrábí. Všude mají jen takové ty špičky, co vypadají jako minarety od mešity. Tu jsme měli doma s rodiči a nikdy se mi nelíbila, takže jsem teď chtěla mít tu nejkrásnější vánoční hvězdu. Večer jsem na stromek vyčerpaně uvázala mašli. Co se dá dělat.

Zkrátka jsem si poprvé uvědomila, proč lidé tvrdí, že jsou Vánoce takový stres - to se mi to všechny ty roky předtím kecalo, když jsem na to měla spoustu času a v podstatě jsem ani nic nemusela dělat, protože pečení, vaření, shánění a úklid vždycky někdo obstaral. Teď bez maminky a na vlastní pěst a s 12ti hodinovými směnami v práci a v nevybaveném bytě to šlo ztuha.

I tak se ale Vánoce povedly. Náš stromek je krásný. A dárky byly krásné (byla mezi nimi spousta sov). A salát se mi na poprvé povedl přesně takový, jaký jsem ho chtěla mít (i přes Hunnyho pochyby - dokonce si pro sichr přivezl porci salátu od maminky). A linecké se krásně rozleželo, rohlíčky jsou vynikající a kokosky taky ve finále nebyly na skus úplně jak šutr - no co, vše jednou děláme poprvé. A úplně na konci jsem si lehla pod stromeček a poprvé jsem měla čas vydechnout a v klidu se kochat světýlky a svíčkami a pohodou. Asi tak na dvě minuty, než jsem přímo na místě vytuhla.

Ale zasloužila jsem si to.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriella Gabriella | Web | 29. prosince 2014 v 1:40 | Reagovat

Když jsme se s přítelem stěhovali k sobě, tak jsme problémy s nedostatkem věcí do kuchyně řešily neustále.

A při druhém stěhování jsme zjistili jak jsme přijeli velice špatně vybavení co se týče českého koření a jiného jídla. Viz krupičná kaše. To byla málem moje smrt, když jsem na ni musela 14 dní čekat:D

A hodně zdaru při dovybavení bytu. Ať to všechno v příštím roce stihnete!:)

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 8:26 | Reagovat

Myslím, že pod stromečkem jsi sama ten nejlepší dáreček :-). Tohle si dobře pamatuju, protože do Dobřichovic jsem se kdysi nastěhoval 23. prosince ráno a to byly tehdy opravdu improvizované Vánoce. Prostě jsme museli vzít na vědomí, že co nemáme, nepotřebujeme :-).

3 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 30. prosince 2014 v 16:26 | Reagovat

Jsi superwoman! A stromek hezkej fakt byl, dle té fotky. :D To já letos jen nakoupila dárky a nastěhovala se zpět domů a všichni byli spokojení. :D

4 may may | Web | 6. ledna 2015 v 15:35 | Reagovat

Ano, tohle kuchyňské načiníčko je pěkná záludnost. A přitom jídlo, jakožto jedna z nejdůležitějších věcí vůbec, se moc zimprovizovat nedá.
Blahopřeji Večerníčkovi k přežití, a že se ti svátky povedly víceméně dle Tvých představ :)

5 neros-san neros-san | 12. ledna 2015 v 16:01 | Reagovat

Je skvělý číst, jak (z toho) rosteš :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama