Kalamity Já

3. prosince 2014 v 22:51 | Lady Intrikánka |  Main stage
Po dlouhé době se dostávám k hlášení o tom, jak bydlenkuji. Nebyl totiž čas ani na spánek, natož na blog. Tímto se také omlouvám, že jsem neodpovídala ani na komentáře, samozřejmě je čtu, ovšem v práci, kdy mám jedině šanci se k tomu dostat, se mi zase nechce přihlašovat. Oni si totiž počítače, mršky, moc rádi pamatují přihlašovací jména a já nevím, jak to vypnout. ^^ A úplně bych kolegům adresu dávat nemusela.

Takže tedy děkuji za přání. :) A ano, vážně jsme vzali první byt, který jsme si byli prohlížet. Možná to bylo ukvapené, možná bychom našli lepší, ale možná taky ne a pak by nás to žralo. Nechtěli jsme takřka "přebírat, až přebereme". Přeci jen už určitě rok nabídky bytů tak zhruba obhlížíme a docela jsme věděli, co a při jakých cenách se nabízí.

Co se týče "nonstop úklidu po Hunnym"... :D Sice to po mém uklízecím článku mohlo vypadat děsivě (já se děsila taky), ale prosimvás. Já se po práci do toho bytu dostala možná třikrát. Hunny tam jezdil každý den a několik hodin uklízel. Lidi. Nekecám. Nakoupil všechny prostředky, houbičky, utěrky, rukavice. Vydrhnul kuchyňskou linku - zvenku i zevnitř. Umyl koupelnu - a ne jen stylem "vycákám mísu domestosem a spláchnu", jak jsem očekávala, ale vzal i umyvadlo a vanu, všechno i zvenčí. Dělal i věci, na který bych se vybodla i já! Třeba vydrbal skříně, co zůstaly po posledním nájemníkovi (jakýsi Bulhar, co se zkrátka jednoho krásného dne sebral, nechal byt bytem a nábytek nábytkem a zmizel), prý abych si měla kam uložit věci (aww!). Nebo třeba drhnul dlaždičky, co jsou v (naší OBROVSKÝ) koupelně na stěnách; ne jen třeba zdi kolem vany, ale podél VŠECH ZDÍ. Maminka to málem obrečela, že už se nemusí bát mu mě dát.

Dojímá mě to taky; v celém tom jeho snažení bylo vidět, jak se hrozně moc těší. Na druhou stranu jsem se najednou ocitla pod tlakem, když tak strašně spěchal a nejraději by tam okamžitě zakempil na zemi ve spacáku, a já prostě neměla čas zařizovat. Prohlásil, že od prvního tam prostě jsme a basta a já neměla ani celý týden na koupi ledničky a postele a zabalení veškerého svého majetku a jeho převoz. A vybírejte matraci, na kterou budete uléhat dalších deset let, když jste po dvanáctihodinové směně a někdo do vás ještě z jedné strany hučí, že to musí být co nejdřív, ideálně HNED.
A když jsem utratila strašně moc peněz za lednici (mám překrásnou lednici), objednala postel a matraci, naházela do krabic pár random věcí (až na místě jsem zjistila, že jsem oproti zbytku věcí zabalila bezkonkurenčně nejvíc pyžam) a chystala se k definitivnímu přesunu, přišla kalamita, dodávka s postelí dostala zákaz výjezdu a já se tak musela kodrcat namáčklá spolu se srolovanou matrací 180x200 na zadním sedadle tatínkova auta, protože od prvního prostě spíme v novém a basta. To bych nebyla já, aby mé vylétnutí z hnízda nebylo pořádně dramatické.

Lednička přijede zítra. Postel ve čtvrtek. Pračka v pátek. A zatímco si příští čtyři dny bude na zemi v ložnici hajat ikeácká matrace a zotavovat se ze srolování, my máme ustláno hned vedle ní na plovoučce a pár navršených dekách. Od prvního a basta. Hunny je spokojený. Internet zapojili už včera. Má všechno, co potřebuje.

Suma sumárum, pořád je to víceméně holobyt. Ale víte co, máme svoje priority. Nemusí tam být věci jako postel, pračka nebo lednička (na balkoně je taky nula, no ne?), hlavně že tam máme jeden druhého. A co si budeme povídat, když je každá rovná plocha zaplněná svíčkami, jsem doma. To je totiž důležitý, zprvu sem natahat víc svíček, než nábytku, a to pod záminkou, že musím vyvonět smrad po malování.

Mám přece svoje priority.
Její Veličenstvo
Lady I.Psáno v úterý. Zveřejněno ve středu. Už mám i svoje klíče, takže nejsem závislá na tom, jestli je Hunny doma. Miláček lednička už je doma; v současnosti svrhla Hunnyho z pozice mé nejoblíbenější hračky v domácnosti.
Stýská se mi po mamince. Drtí mě myšlenka, že doma pláče ze syndromu prázdného hnízda. Achjo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 6:47 | Reagovat

Věřím, že ve finiši se Hunny zase dosane před ledničku aspoň "o galusku" :-). Co říct? Gratuluju! Podle toho, co píšeš, už má byt své holobytové stadium daleko za sebou.

2 Rose Tascher Rose Tascher | Web | 4. prosince 2014 v 22:43 | Reagovat

Přeji strašně moc štěstí při společném bydlení :)

3 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 9:07 | Reagovat

Aaaaha, vidím reakci na svůj komentář! :D Je to šikovný chlapec, toho se drž! :D

4 may may | Web | 9. prosince 2014 v 9:30 | Reagovat

Achich, tak nejdůležitější je, že netrpíš nedostatkem svíček!
Citovou náloží spojenou s lednicí a maminkou jsem prošla taky, I feel you! :D (Ačkoli to moje stěhování bylo o poznání míň definitivní...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama