Broken news.

9. června 2014 v 16:30 | Lady Intrikánka |  Main stage
Tybláho, vy jste snad všichni poctivě ty palce drželi, protože jsem dala všechny zkoušky napoprvé, v což jsem v tomhle semestru s tímhle počtem zkoušek ani nedoufala. Tak nějak jsem počítala s tím, že minimálně jednou něco neudělám (třeba z řad takovejch prasárniček jako byla neurologie nebo somatopatologie, což prostě každej etoped potřebuje znát, viďte), ale žádnej druhej pokus jsem nepotřebovala (i když ta neuro byla hodně těsná). Asi taky nejsem úplně blbá, žejo. A protože jsem se vecpala na co nejvíc předtermínů, mám už teď prázdniny až asi do října. Miluju vejšku.

A teď ve zkratce, protože to byl safra rušný měsíc i kdyby nebylo zkoušek, a to bych se nedopsala a vy nedočetli.
Hunny jel se svým šéfem a ještě jedním kolegou na čtyři dny pracovně na Slovensko a z nějakého důvodu vzali i mě jako doprovod, firma nám kompletně zaplatila hotel, cestu i výdaje. Doteď nevím, jak a proč se to stalo, ale kdo jsem, abych to odmítala? V Banské Bystrici se totiž konala Grilliáda, dvoudenní oslava obžerství, a Hunnyho firma tam na svém stánku prezentovala svoje ryby z Norska. A jak já ryby absolutně nejím, tak ten "náš" kuchař od cateringu byl génius a třeba takový špízy z lososa byly jednoduše k sežrání. No ale samozřejmě jsme taky museli prubnout konkurenci, žejo (jako tu s žebírkama, grilovaným hermelínem, oštěpkem, hamburgry, medovinou, medovinou, další medovinou (ojojoj), nebo i ty slabší stánky jako byl třeba tofuburger), takže jsem se vrátila řádně přežraná (plus k tomu přispělo to, že jsem původně měla jet jako pomocná ruka, ale cateringová firma to zvládla všechno sama a já, když nemám co dělat, tak žeru). A taky dost zmoklá, protože to byl zase nejdeštivější víkend ever, a grilovat pod střechou je nesmysl, žeano.Řekla jsem "ve zkratce", že ano?

Po tom ultra deštivém víkendu přišly zase tři překrásné slunečné dny, takže jsem se na školním kurzu pro změnu spálila jak čuně. Vyjeli jsme s lidmi ze dvou oborů do kempu za Hradcem a tři dny jsme si hráli na to, že pořádáme letní dětský tábor (kredity, pojďte ke mně!). Každá ze čtyř skupin dostala půl dne a měla svým programem zabavit ostatní. Náš blok dostal přiděleny puťákové hry, takže jsme vybrali nedaleký skanzen, nahodili atmosféru útoku trifidů, zavázali všem oči a chudáci museli jít ty kilometry ke skanzenu poslepu jen s vodičem, přičemž po cestě ještě plnili úkoly na stanovištích. Kdybych měla tuhle hru hrát sama, vím jistě, že by mi pořádně otrávila den a byla bych na organizátory nasraná. Paradoxně ale měla naše hra asi největší úspěch (i když i některý hry ostatních byly bezva) a k mému překvapení se zdálo, že všechny opravdu bavila (asi nejsou všichni stejní bručouni jako já). Zkrátka, jak jsem se na tenhle kurz vážně extra netěšila, odjížděla jsem úplně nadšená a strašně ráda na to vzpomínám.

Taky jsem se dostala k doučování angličtiny. Mámina kolegyně mě do toho tlačila už dlouho, abych jí doučovala dceru ve 4. třídě, a já jí marně vysvětlovala, že to, že umím anglicky, neznamená, že umím učit jak mluvit anglicky. Nakonec jsem se vzdala a dala se naverbovat. A ejhle, děvče je teď prý nejlepší ze třídy a to jsem u nich byla zatím jen jednou. Co bych teprve dokázala, kdybych ji doučovala pravidelně! :D

A když už jsem u toho, jak mi dělají děťátka radost, tak musím taky povykládat o tom, jak jsem dělala radost já jim. Ačkoliv ona postačí fotka.

Byla jsem panda. A byla jsem boží.

Byla jsem v Hradci jako dobrovolnický maskot na Festivalu sociálních služeb. Bylo to super. Trsáte celej den jak kokot s vědomím, že vás nikdo pod maskou nepozná, takže vaše tanečky nejsou vůbec trapný. Taky si myslím, že bez kostýmu by vás asi tolik rodičů nenechalo objímat jejich děti. Nebo s nima tancovat v kroužku za ručičky. Nebo si od nich nechat drbat bříško (jedna holčička tam byla mnou přímo posedlá). Byl to zvrácenej den a přitom to bylo vážně bezva, i když se v tom nedalo dýchat, bylo v tom vedro k zalknutí a nebylo vůbec vidět ven. Ale všichni byli mnou i druhým maskotem (spolužák dělal lva a byl to stejnej cvok jako já) naprosto nadšení a organizátorka festivalu nás pak odvedla k děkanovi fakulty a pěla na nás chválu jako na největší hvězdy. Fuck yes.

Hunnyho to dokonce donutilo jet za mnou do Hradce, aby mě mohl vidět jako pandu, takže jsem si rovnou splnila i povinnost nechat u sebe někoho na černo přespat na koleji, a druhý den jsme sbalili moje fidlátka, odhlásila jsem se z koleje nadobro a jeli jsme do Pardubic na letecký den, kde jsme měli sraz s kamarády. Tak nějak jsme se všichni shodli na tom, že kromě nadšence Kruegera nás letadla vlastně příliš nezajímají, takže jsme se klasicky věnovali spíš zase stánkům se žrádlem, přičemž se jeden náš pár jen tak báj d vej zmínil o tom, že spolu čekají dítě. Jako páni. To je klíčový okamžik v životě každé mladé ženy... když jí první kamarádka oznámí těhotenství.

To by ale bylo snad na samostatný článek.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 10. června 2014 v 11:15 | Reagovat

Po prvnim odstavci ti chci napsat, že tě nesnášim a už nikdy sem nepůjdu. Já táhnu zkoušky až do prvního července a budu ráda, že si ještě něco nepřetáhnu do srpna. :D :( Ale ono zmáknout 11 zkoušek (já beru i zápočty jako "zkoušky" - všechno je to stejně na hovno) během času, kdy vyučující nemaj čas, to je fakt na buben!
Tvůj muž má super práci, když ti ta práce platí žrádlo a hotýlky, to chci taky. :D
A jako panda jsi byla fakt k sežrání. Každopádně je to zajímavý - vždyť by tam mohl být úchylák světa nebo cokoliv na ten způsob a děti se s tim se souhlasem rodičů tulej. :D

2 Lady I. Lady I. | Web | 10. června 2014 v 15:42 | Reagovat

[1]: Aha, tak já to počítám bez zápočtů, takže 8 zkoušek. Ale hele, taky bych to měla roztahaný až do července, ale vychytala jsem to těmi předtermíny ještě před začátkem zkouškového, třeba na jedný zkoušce jsem byla už na konci března, nebo jsem šla v zápočtovým týdnu třeba na dvě zkoušky za den, když se to překrylo, jen abych měla v červnu klid.
No a jo, práci má super, pokud to zrovna nevypadá, že ho vyšlou na rok někam do Koreje :/

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. června 2014 v 7:27 | Reagovat

Gratulace ke zkouškám, výhled na prázdniny do října vypadá moc pěkně! No a jako panda seš prostě k nakousnutí, nedivím se, že tě děti mohly uhladit :-)

4 Lucy Lucy | Web | 11. června 2014 v 17:41 | Reagovat

Tééda tomu říkám opravdu krušný měsíc. Závidím ti výlet na Slovensko, hned bych taky někam jela. Panda je super a ta novinka s  miminkem taky. Gratuluji :)

5 neros-san neros-san | 26. srpna 2014 v 14:46 | Reagovat

Já se lekl, že kámoš čeká dítě s Kruegerem...

A dík za typ s kostýmem a děckama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama