Asi jsme nudní aneb Milenecká typologie podle Lawiane.

24. ledna 2014 v 11:33 | Lady Intrikánka |  Highlight of the evening
Tohle mi opravdu nedá. Když říkám tohle, tak myslím TENHLE ČLÁNEK, na který si neodpustím menší týdnotematickou reflexi. :P Párkrát už jsem na blog Lawiane zavítala a připadala mi jako vcelku v pohodě a na čtení zajímavá slečna. Proto jsem stále na pochybách, jestli výše odkazovaný článek slouží k tomu, aby vyšokoval její čtenářské nováčky, jako jsem já. Třeba je to její osobitý styl humoru? Pokud ano, pak (jak už jsem zmínila pod samotným článkem) mi nezbývá než smeknout, protože by šlo o vskutku kvalitní trollí materiál.
Nebudu nijak rozepisovat, co už jsem ve shrnutí vyjádřila v komentáři pro autorku, tedy že existují lidi, kteří raději zvolí partnera vtipného či chytrého, než člověka nenávistného, který do všech stran plive kyselé hrozny.

Spíš jsem se snažila zamyslet a poctivě sebe a mého nejdražšího zařadit do Lawianiny typologie.
Takže za prvé, nesedím doma u počítače a nelkám nad tím, proč si pořád nemůžu nikoho najít, a co je se všemi kluky špatně, že mě žádný nezajímá. *chytrému napověz* Splňuji tedy základní požadavek pro zařazení do tohoto typologického testu: tvořím pár.

Dále, kategorie NUDIČI: ano, když je možnost, jezdíme na výlety. [+] "Selfies" fotek ale moc nepořizujeme, když už Hunny fotí, tak spíš tu památku, než nás. [-] I přes veškerou péči o pleť se mi pupínek také občas udělá (ať už to podle Lawiane člověka kategorizuje jakkoliv). [+] Nevím, jak jí, ale mě maminka vychovala k slušnosti a poctivosti, takže ploty nepřelézáme a vstup za sebe pokaždé absolutně nudně a nedobrodružně zaplatíme. [+] Při prohlídce se opravdu zajímáme o výklad, v národních parcích poctivě čteme text informačních cedulí (Hunny je o tom se svou neuvěřitelnou pamětí ještě několik měsíců poté schopen podat důkaz tím, že jeho části doslovně zopakuje). [-] U občerstvení mě samozřejmě potěší, když se Hunny stará, jestli nemám hlad [+], ale pokud odmítnu, je to zkrátka proto, že hlad nemám. [-] Za ruce se nedržíme neustále, ale i tak to dělám raději, než se "škrábat v řiti" (tahle autorčina věta mě asi nikdy nepřestane fascinovat. myslím, to jako vážně??), a světe div se, povídáme si. [-] Naprosto sebestředně si myslím, že jsme poměrně hezcí (ačkoliv máme zřejmě s autorkou trochu odlišné ideály, zkrátka, při úsměvu nám od zubu neodlétne jiskřička) [-] a vypadáme spolu "hloupě spokojeně" asi proto, že spolu jednoduše spokojení jsme. Líbání v metru je mně samotné nepříjemné jak v roli aktéra, tak v roli pozorovatele. Proč to cpát cizím lidem, kterým do toho nic není? Omezuji to tedy na minimum. [-]
Suma sumárum 4 body pro a 6 proti. To je skoro těsné, ale smůla.

FORMALISTI: Z této kategorie nás rovnou vyškrtnu. Do hospody občas zajdeme a pravda, naši kamarádí si libují v trochu vulgárnějším humoru, ale to je tak jediné, co z tohoto typu splňujeme.

VRKAČI: Když se informace týká nás obou (a uznávám, že to je poměrně často vzhledem k tomu, že spolu trávíme dost času [+], i když rozhodně ne všechen), pak nezbývá než použít ve větě "my", rozhodně však ne v takové frekvenci jako čerstvé matky ("Ráno jsme se třikrát poblinkali.") či majitelé psů ("Máme krásnej chlupatej ocas."). [-] Předchozí aktivity jsme nevytěsnili, naopak jsme do nich jeden druhého zahrnuli a navzájem si tak rozšířili obzory. [-] Ani kamarády jsme nezavrhli, naopak máme prima partu (ostatně právě tihle lidi nás seznámili), se kterou si ráda vyjdu ven i bez Hunnyho. A můžu s rukou na srdci popravdě říct, že jsem nikdy neměla božáčtější kamarády. [-]
1x pro a 3x proti. Myslím, že vrkači rozhodně nejsme.

VĚČŇAŘI: Popravdě příliš nerozumím, co chtěl touhle kategorií básník říci. Kamarádi nám sice prorokují, že spolu zkejsneme navždycky, ale to přece nikdo neví. Samozřejmě by se mi líbilo, kdybych měla jistotu, že jsem "věčňař" a budeme žít happily ever after. A pokud mi tu jistotu dá, že jsme "umírnění a úplně normální", "ničím speciální", "máme rozum" a když je třeba, společně nakupujeme (ale proč těstoviny?? u nás vládne kuře s rýží), pak teda super, jsem spokojená, že sem spadám. I kdyby to mělo znamenat, že jsme "silně oškliví" (a opět ty posunuté hranice krásy).

Asi mi z toho všeho nakonec vychází, že jsme SPRÁVNÍ LIDÉ: Jak už jsem řekla, když jdeme na výlet, opravdu nás zajímá, co tam uvidíme [+], i když pro to nejsme ochotni porušovat zákon. [-] Na výlety jezdíme i v partě [+] a to jak oba pohromadě, tak i sami [+], a po vizuální stránce (jak už jsem několikrát sebestředně podotkla) jsme dle mého vcelku koukatelní. [+]
Mám dojem, že jsme právě získali zlatého bludišťáka. :)


Drahá L. Ona láska není vždycky slepá. Občas naopak moc dobře vidí, co za člověka před ní stojí, a pak už jen utíká, co jí nohy stačí.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 24. ledna 2014 v 12:04 | Reagovat

Popravdě řečeno si také nevim úplně rady s tím, kam bych sama sebe zařadila. A jestli to vůbec stojí za pokus. Poslední a nejzáludnější otázka ale zní, proč se o to vůbec pokoušet?
Pokud měl být původní odkazovaný článek pokus o recesi, pak obdivně tleskám, pokud to však pisatelka myslela vážně, je mi jí upřímně líto.
Ale zpět k tomuto článku. Líbí se mi celé tohle kriticko-popisné pojetí, rozhodně jsem se pobavila a čtení bylo vše, jen ne ztráta času ;) jen tak dál =))

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 24. ledna 2014 v 13:24 | Reagovat

Já ten článek viděla, zkoukla ty skupinky a zavřela, nicméééně asi si to kvůli tobě přečtu. :D

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 24. ledna 2014 v 14:13 | Reagovat

Buď v klidu. Původní článek jsem si (ovšem díky tobě, jinak bych se k němu asi nedostal) přečetl, dokonce i drobnou posupnou glosu zanechal. Měl to být nejspíš původně provokativní článek psaný lehkým a vtipným perem a během psaní nakonec vtip vyprchal, pero ztěžklo, a z možná dobře míněné provokace zbyla jen lehce zapšklá "rebelská moralita". Asi každému, kdo se někdy snažil trochu psát, se už něco takového "povedlo", a já určitě nejsem výjimka :-). Myslím, že nemá cenu lámat si hlavu, do jaké škatulky člověk patří, a lepší je ušetřený čas věnovat normálním radostem i starostem života, ať už jsou právě adrenalinové nebo k uzoufání nudné :-).

4 Lawiane Lawiane | Web | 24. ledna 2014 v 21:18 | Reagovat

[3]: však tam píšu, že už mě z toho začala při psaní bolet záda. A s bolestí  v zádech vtip hol prchá snadno. :D

Týjo, na jednu stranu pořád nemůžu uvěřit, že to někdo četl a očividně moc nechápe pojem "nadsázka". Stejně jako ty prý pořád musíš uvažovat nad tím, jestli jsem to s tím rýpáním v zadku myslela vážně, tak já teď už zase hodnou chvíli moc nemůžu věřit "ona si vážně mohla myslet, že to myslím vážně?" :D Ale těší mě, že můj článek, který vůbec neměl ambice, aby se dostal k tolika lidem, někoho přiměl na něj napsat reflexi. Gratuluju k bludišťákovi. Kategorii věčňařů jsem tak podvědomě tvořila podle mé nejlepší kamarádky. Našla si svého prvního kluka, po čase se sestěhovali a nyní už kámoška nosí zásnubní prstýnek. Kéž jim to tedy opravdu vydrží věčně, ale vypadají vážně nerozejitelně. Ale když byla sama, obě jsem prostě byly tak trochu prdlé puberťačky, od doby co s ním žije, mi přijde v některých věcech jako o deset let starší, ale nemyšleno špatně. A lidi o desetlet starší, rodinní a usazení bývají obvykle normálnější a umírněnější.
Jo a jinak oceňovat při průzkumu zménkem +/- kategorii ježdění na výlety je neobjektivní, protože je to teprve výchozí situace pro následující položky, která je u více než jedné kategorie a je to východisko, nikoli směrodatná věc. :D

Příště bys mě možná mohla i informovat, že moje věci rozebíráš dál. :)

5 Laithé Laithé | 25. ledna 2014 v 15:47 | Reagovat

Obdivuji tě, že sis dala takovou práci to rozebírat. Na mě původní článek působil podobně jako dárk a ívl blogísky - určitě jsem o tom už nejednou psala. :D
Nebyla bych schopná vybrat jednu kategorii; z každé máme buď malý kousek nebo vůbec nic.
Baví mě fakt, že mě tohle pobavilo víc než originální příspěvek. Lawiane se podle mě nepovedlo udržet svoje zapšklé/zklamané/whatever já na uzdě tak, aby v tom zůstal nadhled.

[4]: Jen na okraj - akce vyvolává reakci a internet nemá pravidla, tudíž ti Lady nemusela říkat vůbec nic. ;)

6 Laithé Laithé | 25. ledna 2014 v 15:57 | Reagovat

Málem bych zapomněla. Úplně nejlepší jsou ty poslední řádky. ;)

7 Lawiane Lawiane | Web | 25. ledna 2014 v 18:26 | Reagovat

[5]: nemá pravidla, ale existují nějaká nepsaná a slušná.

Ta poslední věta mě docela uráží, jestli vás to nějak potěší. Asi jo, vzhledem k tomu, jak jsem vás očividně popudila, chápu, že byste mi to touhle větou měli nandat. Ale můj článek narozdíl od té skvělé dodatkové věty neuráží nikoho jmenovitě.

8 James James | Web | 26. ledna 2014 v 10:23 | Reagovat

Cítím tady nepřátelskou atmosféru. *smích*

9 Lawiane Lawiane | Web | 26. ledna 2014 v 11:07 | Reagovat

[8]: a havrani už se snáší nad bitevním polem.

10 Lady I. Lady I. | Web | 26. ledna 2014 v 17:01 | Reagovat

[4]: [7]: Nadsázku velmi dobře znám a chápu a v tvém článku jsem ji nenašla ani na vícerý pokus; pokud ses ze začátku snažila ji do textu zakomponovat, očividně skrze nějakou tvou špatnou zkušenost velice rychle vyprchala a zbyla jen hořkost a závist.
Tvoje reakce mi připomíná časy, kdy jsme se jako děti, když nás někdo načapal říkat něco ošklivého, vymlouvaly: "Ale vždyť to já si jen tak dělal legraci." :P Rozhodně se tě nesnažím urážet, je to jen snaha ti otevřít oči. V lásce vážně nezáleží na tom, kdo je hezký a kdo ošklivý, což, přiznávám, je právě věc, která mě na tvém článku vážně popudila. Jak si po tom, co něco takového vypustíš z úst, můžeš ještě stýskat, že se ti láska vyhýbá? To je to, co jsem se snažila v dodatku říct.
A ty opravdu pokaždé, když píšeš recenzi na knihu, poctivě informuješ jejího autora? :)

[8]: Odkáži tě znovu k prvnímu odstavci článku. Nejde o nepřátelství, jak už jsem psala, párkrát už jsem články Lawiane četla a četla jsem je ráda. :) Tím víc mě její poslední článek zklamal, to je vše.

11 Laithé Laithé | 26. ledna 2014 v 22:28 | Reagovat

[7]: Koukám, že odpovídání zastala Lady za mě, takže nemá smysl opakovat stejná slova.
Snad jen - pokud v nějaká pravidla věříš, připadáš mi docela naivní. Navíc to byla reakce na konkrétní článek, proto se „zacílení“ logicky trochu posouvá.
A poklonu jsem složila hlavně proto, že se mi to líbilo jako tečka a věta má v sobě víc významů; pochopím ale, když moje pozdní obhajoba nebude zohledněna. :)

12 Lawiane Lawiane | 27. ledna 2014 v 10:58 | Reagovat

[10]: Ale já neříkám, že to těm lidem nepřeju a že se mají ihned rozejít, jenom ze svého pohledu říkám, trochu méně laskavě, to ano, že nechápu, co mnohé páry v jejich vztazích naplňuje natolik, aby to v tom vydrželi/pokračovali. Jestli chcete bránit obecné principy a neznámé tváře, tak braňte, ale občas možná zjistíte, že na tom není zbla nic k bránění. Vidíte mě jako nepřející a povrchní osobu, což si já o sobě nemyslím a troufám si tvrdit, že se asi znám lépe, než mě znáte vy. Já zase nemám ráda, když se někdo vydává za rádobyspravedlivého, kterému jedinou možnou objektivitu, pravdu a moudrost přiřkl asi boží zákon, ale z té jeho velké spravedlivé objektivity se nakonec rodí povýšení ještě větší, než kterému se tím snaží zabránit.
Vymlouvání uznávám, ale když je něco přitažené za vlasy z jedné strany, obyčejně se pak tahá i z té druhé. (Říká  Ta praví, jsem si vědoma.) Jinak narážky na vzhled nebyly pointou, ačkoli je tak očividně bereš. Ale to je jedno, i to patří do mé sféry nepochopení některých nudičů, takže to píšu. Ale text nejsou matematické rovnice a každý si ho může vykládat po svém.
Tak, to by asi mohlo stačit k naší debatě, doufám že havrani zase odletí.
Jinak autory knih bych o svých recenzích informovala docela ráda a doufám, že jednou budu moc, žel bohu většinou to v normálním světě není možné. Narozdíl od toho blogového.
Jedna jsme holt z těsta s příměsí pepře a druhá s příměsí skořicového cukru, doufám jen, že moc často ten cukr neskřípe mezi zubama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama