10 + 10 (+ 10)

7. ledna 2014 v 15:22 | Lady Intrikánka |  Highlight of the evening
Joo, miluju tyhle "nominace". Je to jako nějaký závazek a jen málokdy se dokopu v něm pokračovat. Ovšem v tomto řetězáku se mi "poštěstilo" být jmenována hned dvakrát, takže myslím, že to můžu sfouknout najednou a nebude to vadit.

Pravidla:
• prásknout na sebe 10 věcí
• odpovědět na 10 otázek od blogera, který tě nominoval (v mém případě jsou to Lenin a Ell-e)
• vymyslet dalších 10 otázek a nominovat další blogery10x o mně:
-> Mám hrůzu z očí; ve filmu nesnesu blízké záběry na oči (nedejbože nějaké vydloubávání a podobně), v hodinách biologie se mi při této látce dělá mdlo, při slově "sklivec" mi běhá mráz po zádech, ve všech mých nočních můrách z dětství figuroval pár rudých očí ve tmě a dlouhá léta jsem nebyla schopna při konverzaci udržovat oční kontakt.
-> Mohla bych se užrat salátových okurek; mám na ně chuť neustále, jsem schopna sníst celou okurku na posezení, za den třeba dvě, tři, když jsou k dispozici.
-> Už celá léta hrdě prohlašuju, že jednou budu mít syna, nikdy, nikdy, nikdy dceru; ale když se občas neuhlídám a trochu se zasním, víteco, "jak bych asi vypadala jako máma", pokaždé se přistihnu, že si samu sebe představuji s holčičkou.
-> No, pokud bych se někdy měla rozhodovat pro jméno pro dceru, váhala bych mezi Irenou (po babičce) a Alicí (což je, ruku na srdce, mnohem hezčí jméno); pro kluka bych chtěla prakticky jakékoliv jméno od "M", Michal, Matěj, Matyáš, Martin,...
-> Pokud se mi někdy podaří konečně napsat a vydat vlastní knihu, rozhodně ji vydám pod mužským pseudonymem.
-> Nechápu zvyk některých lidí čistit si zuby až po snídani; čistím si zuby vždy ihned po probuzení a předtím bych žádné jídlo nepozřela; pokud se tak stane, mám až do vyčištění zubů naprosto nepopsatelný pocit nervozity a nepohodlí.
-> Jsem na sebe neskutečně hrdá, že jsem se dokázala naučit sebevědomě vyjít z domu bez mejkapu; je pro mě strašně důležité, že si konečně připadám hezká i bez líčidel, a přála bych to samé i všem ostatním.
-> I přesto, jak háklivá jsem na pravopis, dodnes neumím správně používat velká a malá písmena v názvech (C/chrám S/svatého Víta? Malá S/strana?) a často si nejsem jistá čárkami v souvětích.
-> Kdybych někdy chytila zlatou rybku, vysvobodila džina z lahve nebo něco podobného, co by mi zajistilo tři přání, tak bych si kromě světového míru, léku na rakovinu atd atd určitě přála, abych měla krásný hlas a uměla zpívat, protože po tom hrozně toužím celý život.
-> V současné době mám vážnou starost o úspěšnost svých zkoušek, převážně díky seriálu Downton Abbey.

10x Lenin:
1) Věříš na reinkarnaci? Proč?
Věřím, protože některé věci v mém životě tomu přímo nahrávají. Například celý život se mi zdává jeden sen, kterak skáču z budovy, který mi nikdo nebyl schopný vysvětlit, a pořád jsem netušila, proč se mi pořád opakuje, dokud jsem si jednou nevyslechla domněnku, že jsem zřejmě v některém z minulých životů spáchala sebevraždu právě skokem. Trochu mě to děsí a samozřejmě to u mě jako u věčného skeptika vyvolává řadu pochybností, ale zatím je to nejpřijatelnější řešení, jaké mi byl kdo schopen nabídnout.
2) Kdybys mohl/a být zvířetem, kterým bys byl/a a proč?
Rozhodně kočkou, nejlépe u nás doma, protože ta naše se má jako prasátko v žitě. :) Hlavně se mi líbí, že jsou to neskutečně elegantní zvířata s vlastní hlavou.
3) Čím si chtěl/a být jako malý/á?
Asi jako většina dětí jsem chtěla být někým slavným, zpěvačkou, herečkou, novinářkou, dokonce jsme si s bráchou z pokoje udělali studio a "jako" jsme vysílali rádio, nahrávali se u toho a pouštěli do toho písničky. :)
4) Je pro tebe důležitý vzhled? Proč?
Ano, je, samozřejmě se pořád snažím a dělám všechno pro to, abych se líbila hlavně svému příteli, ale jak už jsem psala výše, důležité pro mě je, abych se líbila i sama sobě taková, jaká jsem.
5) Za co nejčastěji utrácíš svoje poslední peníze?
Za jízdné z koleje zpátky do Prahy.
6) Myslíš, že si ježibaba z Jeníčka a Mařenky zasloužila upálit? Proč?
Otázkou je, zda ve skutečnosti nešlo o konkurenční boj mezi místními cukráři. Znovu bych prověřila Jeníčkovu výpověď.
7) Věříš?
Znovu se to pomalu učím.
8) Chtěl/a bys být slavný/á? Proč?
Neumím říct přesně proč, ale ano, chtěla. Ať už jako herečka nebo jako spisovatelka. Jak chcete být v něčem takovém úspěšní, když vás nikdo nezná?
9) Co si myslíš o fyzických trestech?
V souvislosti s výchovou dětí jsem za. Nejsem zastánce moderních způsobů výchovy "dejte svému dítěti naprostou volnost a vzniklé problémy s ním řešte rozumnou domluvou". Všechno odsaď pocaď. Na zadek jsme dostávali všichni a psychicky jsme naprosto oukej. A například od maminky jsem dostala přes prdel jen jednou jedinkrát (!) v životě, dodneška si to pamatuju a už nikdy jsem nic podobného neprovedla. Takže tak.
A pokud jde o fyzické tresty zločinců, kdo by těm grázlům nepřál, aby je párkrát lískli?
10) Hoří dům. Můžeš zachránit jen jednu duši. Zachránil/a bys radši cizí dítě nebo vlastního psa?
Mám přece dvě ruce, no ne? :)

10x Ell-e:
1) Věříš na horoskopy?
Spíš si je občas ze srandy pročtu večer ve smyslu "Tak jak jsem se dnes měla?" Spíš mě občas zvláštně překvapí, jak moc občas sedí charakteristiky jednotlivých znamení, že opravdu sleduji podobnosti s lidmi, kteří se narodili v tom samém, jako já, a jak moc ne/vycházím s lidmi narozenými v jiném. Nechápu, jak je něco takového možné, protože mi připadá zvláštní, aby postavení hvězd dokázalo ovlivnit osobnost jednotlivce.
2) Tvoje nejšťastnější životní období?
Myslím, že to je právě toto. Největší pohodu jsem zažila o prázdninách mezi maturitou a nástupem na univerzitu, ale i teď, když se ke všemu přidala škola a to hrozné dojíždění sem a tam, si připadám šťastnější, než celá léta před tím. Samozřejmě je to dáno tím, že se teď mám ke komu vracet.
3) Kdybys mohl/a změnit/vrátit něco ve svém životě, co by to bylo?
Asi bych výrazně omezila kontakt s některými lidmi, kterým jsem věřila a vedlo to jen ke zklamání. I když mi chybí spousta kamarádství, teď s odstupem vidím, jací ti lidé byli dooprady, a že naše přátelství nikdy nebrali tak, jako já.
4) Dokážeš vše na rovinu říct, nebo uhýbáš?
Mám ten úžasný dar umění okecávat. S kamennou tváří žvaním a žvaním. Skvělé do seminárek, ještě lepší ke zkouškám. Jedinou větu rozvedu do celého odstavce. Na druhou stranu nemám nejmenší problém s mluvením přímo, když je třeba. Nikdy mi nedělalo problém se kluků na rovinu zeptat na telefonní číslo nebo je někam sama pozvat, což třeba takovou Štefi pokaždé přivádělo v úžas. Myslím, že je dobré umět obojí, občas je nebezpečné být příliš upřímný, ale na druhou stranu, kdo se chce bavit s věčným kecalem?
5) Oblíbená pohádková postava a proč zrovna tahle?
V současnosti jsem zamilovaná do pohádky Na Vlásku, takže u mě vedou princezna Rapunzel a samozřejmě božácký Flynn Rider. :P A když je špatná nálada a potřebuju dávku ruského přízvuku, sáhnu po princezně Anastázii. Hrozně mě baví touhle pohádkou provokovat pantátu. "Podívej, co lidi jako ty provedli chudince malé Anastázii."
6) Jaká je tvá první vzpomínka vůbec?
To je těžký, mám některé vzpomínky z dětství, u kterých si však nejsem jistá, jestli se opravdu staly, protože si takové věci prostě pamatovat nemůžu. :D Za svoji nejstarší vzpomínku považuju tu, když rodiče přivezli mladšího bráchu z porodnice. Jenže to mi byly asi dva roky a z té doby si přece ještě děti nic nepamatují. Takže nemám tušení.
7) Máš radši zimu nebo léto? Nebo jaro? Nebo podzim?
Na každém období něco je. Jediné, co mě nebaví, je jaro, protože se vleče a vlastně se nic pořádného neděje (Velikonoce zase tolik neprožívám). Ale léto mám pořád ještě spojené s prázdninami a volným oblečením (nebaví mě pořád na sebe nabalovat a pak svlékat milion vrstev), podzim je zase úžasně pohodový a barevný a v zimě žiju Vánocemi.
8) Jaký vztah máš k České republice?
Český jazyk zbožňuju, za českou korunu se budu rvát jako lev (euro je naprosto ohavná měna) a Praha je nejkrásnější město na světě. No a to je tak všechno. Rozhodně se nechci stěhovat do zahraničí, nechci za sebou nechávat všechny známé a příbuzné a jazyková bariéra je pro mě příliš silná, abych začala žít jinde. Ale kdovíjaký vlastenec nejsem. Kdo dneska je, když se zrovna nehraje hokej?
9) Jak se stavíš k chování našeho prezidenta?
Doufám, že jeho voliče teď pořádně pálí svědomí.
10) Řekneš mi vtip?! :))
Když už jsme to načali těmi horoskopy, tak jsem si zrovna na jeden vzpomněla:
Potkají se dvě věštkyně a povídají: "No ahoj, tak jak se mám?" "Dobře a já?"

Mých 10 otázek:
1) Spát na zemi s peřinou nebo na posteli bez peřiny?
2) Kakao bez mlíka nebo mlíko bez kakaa?
3) Tousty trojúhelníkové nebo čtvercové?
4) A patří do toustu (na pizzu, na kuře,...) ananas?
5) Americký nebo britský přízvuk?
6) Kde je Šani?
7) A co na to Šmajdova mamka?
8) Je mazání Nutelly na pečivo svatokrádež?
9) Proč je havran jako psací stůl?
10) A jaký je rozdíl mezi vránou?

Nominuji , Lovitku a May. Merlin ví, že jsem nebyla milosrdná.

Těším se na vaše odpovědi.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 18:51 | Reagovat

Hej kámo, tak to jsme spolu skončily.. Tohle je fakt tvrdej rozpor a přes to vlak nejede. :D Já si nedovedu představit, že bych si čistila zuby ještě PŘED snídání - to by mi pak asi nechutnalo. Fuj, fuj. :D

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 18:54 | Reagovat

Protože mám rád pana Horníčka, potěšila mě především tvoje závěrečná otázka :-).

Mužský pseudonym bych prosil nějaký jednoduchý, ne žádný složitý rébus, abych tě v autorovi poznal. Co třeba Lady Intrikán? :-)

3 may may | 9. ledna 2014 v 14:40 | Reagovat

ááá.
áá.
áááááááá.
Jó, dobře, dilemat není nikdy dost. Zamyslím se a zodpovím je.

4 Gabriella Gabriella | Web | 11. ledna 2014 v 9:59 | Reagovat

Ale to čištění zubů před snídaní je dobrá úchylka:D příznám se, že yb ěm to ani nenapadlo abych si před snídaní čistila zuby:D

5 lovitka lovitka | 31. ledna 2014 v 2:40 | Reagovat

Jó, s očima jsem na tom stejně. Andaluský pes je film pro nás.
To s líčením je moc hezké.
A vůbec už jsem zapomněla, jak milé názory máš :D
Haha, zkusím to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama