Mana nebeská.

10. prosince 2013 v 18:34 | Lady Intrikánka |  Main stage
Vánoční trhy se mi asi nikdy neomrzí.

V sobotu jsme já a Hunny procourali Prahu, byli jsme na Václaváku, Staromáku, Uhelném trhu a navštívili jsme kamarády v Havelské (velký respekt za to, že vydrží celý den na stánku v té zimě, a ještě větší za to, že jim ještě neruply nervy z desítek smějících se čarodějnic reagujících na tlesknutí - a že žádný turista nevydržel netlesknout!). Byla jsem zmrzlá na kost, ale jsem spokojená, spokojená! Jen mě zamrzelo, že se nesmí ke stromu, chtěla jsem se u něj vyfotit, ale kvůli vichru je kolem něj bariéra. Dokonce ani na tradiční staroměstskou rampu se nesmělo. :( Xavere, zatraceně!

V neděli jsme měli se spolužákama z gymplu zaplacený výlet do Drážďan. S potěšením jsem seznala, že pět let studia němčiny mi bylo absolutně k ničemu. Jako pozdrav mě napadlo jedině "Guten Hausafgabend" a vytvořila jsem tak zcela nový německý výraz. A když pominu bláznivou průvodkyni i to, že jsme cestou zpátky na dvě hodiny uvízli s technickou poruchou na německé dálnici, bylo to fajn. Viděli jsme zámek Moritzburg (Tří oříšků pro Popelku mám až do příštích Vánoc dost a dost), potom jsme měli prohlídku po Drážďanech a půldenní rozchod na trhy. Nebrala jsem si s sebou moc peněz a jela jsem tam s tím, že nejedu nakupovat suvenýry (k čemu? já už mám krávovin dost a vánoční dárky už žádné nepotřebuju), ale spíš pojíst, popít a nasát atmosféru. Vzhledem k tomu, že jsem zapomněla přibalit do batůžku svačinu, tak hlavně pojíst.

Moje skóre:
Bratwurst v bagetě
pytlík pražených mandlí v cukru
jablečný punč
pečené kaštany (tak s Moukou na ochutnání)
nakládaný sýr s olivami
PŮLMETROVÁ KLOBÁSA (!!!)
a jako sladký vykřičník OBŘÍ TRDELNÍK

Mouka po celých deseti letech, kdy se známe, uvěřila, že dokážu taky jíst. Jakože hodně jíst. Jakože ve chvíli, kdy už jí bylo ouvej (a to je v partě svým apetitem pověstná), já bych ještě zakousla něco na dorovnání chutí. Poprvé naživo viděla, jak rozežraná dokážu být. Jop. A bylo to moc dobrý.
Jako, klobásu a trdelník jsme dávaly s Moukou na půlčana, protože by nás to asi zabilo, ale lidičky, nebe a dudy. Mouka celý den už od rána básnila (mně, hladové) o jakési pověsti o drážďanské klobáse, která měří půl metru a musí se přeložit napůl, aby se vůbec vešla do bagety. Když už se zdálo, že ona pověst je pouhým mýtem, a my se chystaly trh řádně nakrmené opustit, zjevil se před námi ten legendární stánek jako zázrak. Já bych o té klobáse skládala básně. Já bych pro ni vyčlenila zvláštní kapitolu v Bibli. Já bych uzákonila, aby musel takovou klobásu každý člověk alespoň jednou v životě zkusit. Jejím prostřednictvím bych konvertovala všechny vegany na správnou cestu.
A pokud si myslíte, že jsem ve vyznávání lásky jídlu dosáhla absolutního vrcholu, tak jsem ještě nezačala o tom trdelníku.

"To je úplně MEGA TRDELNÍK! Já rozhodně chci mít s tímhle trdelníkem fotku!"
"Fotku, Mouko?! Já chci mít s tímhle trdelníkem dítě!"

A ano, před samotnou jeho konzumací opravdu vznikla série fotek s drážďanským trdlem. Obsluha stánku si užila nefalšovanou trdlo show.
Německy se "trdelník" nazývá Baumstriezel, stojí pět euro a seslalo ho samo nebe (ruku v ruce s půlmetrovou klobásou za doprovodu zvuků harfy).

A i po všem tomhle obžerství jsem stejně zase schopná v pondělí courat Prahou a mlsně nakukovat do stánků!

Do Vánoc zbývá 14 dní.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 0:33 | Reagovat

Myslím, že bych se klobásovému zákonu podřídil bez reptání :-)

2 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 13. prosince 2013 v 16:53 | Reagovat

To bych těch pět Euro za ten mega trdelník dala, my si dávali na Staromáku za těch prokletejch šede a takovýho malýho mrzáka nám dali, pche. V Drážďanech jsem byla v loni a půlmetrová klobása je nejlepší :D přesně jak píšeš. Měla jsi super víkend, co může bejt lepší než Praha a Drážďany.

Jinak ještě jednou promiň, že jsem nedala vědět, nebylo mi nejlíp a vůbec mi to nedošlo.. ale není to naposled, co jsem byla v Praze. Jak jsem už řekla, 26. tam budu :)

3 neros-san neros-san | 18. prosince 2013 v 10:32 | Reagovat

Yummy!

4 lovitka lovitka | 31. ledna 2014 v 2:52 | Reagovat

Chci. Tu. Klobásu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama