3/5 done.

27. června 2013 v 13:57 | Lady Intrikánka |  Main stage
A dlooouhá pauza.
Za maturitu jsem dostala nový noťas a hodně dlouho mi trvalo, než jsem se skamarádila s Windows 8. I teď spolu jen tak víceméně koexistujeme, ale alespoň už nemám nutkání na svůj nový notebook (Willbur, seznamte se) chrlit proud nadávek a jsem schopná sesmolit článek.


Za tu dobu se odehrála Čerfova fotovýstava, povodně, tropická horka, hodně výletů do kina, Hunnyho služební cesta do Norska nebo třeba Kruegerovy státnice, ale veškerá inspirace na články se stihla za tu dobu zase hezky vytratit. Hunny nám objednal na srpen Chorvatsko, byl představen mojí babičce, já čím dál víc překonávám strach z řízení, chodím zase často do práce, abychom se nemuseli v Chorvatsku živit mořskými okurkami, na plánovaný pomaturitní úklid pokoje jsem ještě ani nesáhla a předevčírem jsem se na Kruegerově oslavě státnic zvládla velice slušně zlískat a báj d vej i zasnoubit. Ale s ohledem na hladinu alkoholu v krvi nás všech si nemyslím, že bych měla brát Hunnyho řeči příliš vážně. Vlastně šlo o vyústění našeho sporu o to, kde vlastně budu studovat.

Všech pět přijímaček mám za sebou, celkové skóre je třikrát přijatá (Praha, Hradec Králové, Plzeň), jednou nepřijatá z kapacitních důvodů (jsem šest míst pod hranicí) a jednou postup do druhého kola, na to jsem se ale vykašlala, protože se mi na ten pohovor nechtělo.
Teď už se jen rozhoduji mezi Prahou a Hradcem Králové. Sepisuji si seznamy pro a proti, řeším to s rodiči, řeším to s kamarádkami, řeším to v hospodě, řeším to se spolusedícími na přijímačkách, řeším to s cizími lidmi v autobuse. Mluvit o tom s Hunnym jsem dokázala až po dvou pivech a pěti panácích, do té doby jsem jenom tiše trpěla, jak okatě se mi snaží Hradec zošklivit. Od těch nejnápadnějších pokusů typu "ble, ble, Hradec je plný hnusných obřích brouků a pavouků," přes "a to bych jako vážně pak chtěla takovou práci dělat? za málo peněz, bez ohodnocení, no já bych to dělat nechtěl," po náhlou změnu názoru z "neblázni, společně bydlet? kde na to vezmeme, jsme spolu tak krátce, to by fakt nešlo, drahá" na "představ si, drahá, takovej malej byteček jen pro nás dva, jó kdybys jen zůstala v Praze, tak by to šlo". Není to od něj fér. Trochu jsem doufala, že mě podpoří, protože ví, že do Hradce jsem chtěla už od začátku. Svěřila jsem se mu s tím ale až předevčírem.

Než stihla část našeho osazenstva usnout porůznu roztroušená po hospodě a dokouřit dalších pár cigaret, stihl mi Hunny říct několik opravdu hrozných věcí (některé tady nemůžu ani opakovat) a několik vážně krásných a nakonec jsem byla ujištěna, že se mám tedy rozhodnout podle sebe a že to zvládneme atd. atd. a celé to skončil s mobilem v ruce hledáním nějakého otevřeného zlatnictví, kde by mohl koupit prsten. Díky Bohu, že zlatnictví zavírají dlouho před půlnocí, protože Hunny dokáže být občas dost impulzivní.

Pravda, ta diskuze byla asi delší... tohle je tak zhruba zestručněné, co si z onoho večera pamatuji.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 28. června 2013 v 15:53 | Reagovat

Gratuluju k zasnoubení. :D Ne, gratuluju hlavně k tomu, že si máš z čeho vybírat, co se škol týče. Možný mě teda trošku mrzí, že Plzeň je z kola venku, ale tak co.. :D

2 LadyCanth LadyCanth | Web | 29. června 2013 v 19:43 | Reagovat

Taktéž gratuluji k zásnubám:PPP A přímačkám:D A jdem spolu někdy někam. Mám volno. Skončila škola. uááááááá! (Ne že by to volno bylo zas tak markantní, musím začít s maturou:/, ale...) A mám antidepresiva, takže bych neměla chlastat, ale... hehe. :)

A odkdypak se z přísného odpůrce cigaret přešlo k "posledním pár cigaretám?" :)

3 Lady I. Lady I. | Web | 29. června 2013 v 20:50 | Reagovat

Ale prd zásnuby, vy... :D Pod vlivem to neplatí :D

[1]: Smůla :D Mladej prohlásil rovnou, že do Plzně mě nepustí :D

[2]: S maturitou začneš o svaťáku stejně jako já, pamatuj na má slova :D
Na antidepresiva tě chlastat nenechám, málem jsem takhle přišla už o jednu kamarádku. Ale kafe nebo dvojka vína by ti ublížit nemělo, ne? :)
A nekouřila jsem JÁ, u stolu nám seděl kuřák :D

4 neros-san neros-san | 9. července 2013 v 23:39 | Reagovat

To zestručnění docela stačí...

Hele, práce bez ohodnocení a za málo peněz je lepší, než práce za hodně peněz a s ohodnocením, ve které by sis okousala nohy do špičky a pak se na nich napíchla.

Takže i když zasnoubení neplatí, tak:  "že se mám tedy rozhodnout podle sebe a že to zvládneme," by platit měla ať už v jenech, uruguayských dolarech, nebo dánských korunách.

A piš často, víš, že sbírám mince.

5 may may | Web | 13. července 2013 v 10:43 | Reagovat

Seznamy pro a proti... Stálo mě hodně sebeovládání, žádný si nesesmolit, protože i bez toho jsem se nakonec rozhodla nechutně "rozumně" a teď si za to trochu nadávám.
A pomaturitní úklid pokoje? Haha. Hahaha.
Ať žijí citoví manipulanti :D Nejhorší argumenty jsou ty nelogické.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama