Už to vypuklo.

5. května 2013 v 15:22 | Lady Intrikánka |  Main stage
Úplně nevím, co jsem si myslela, když jsem si jako téma maturitní slohovky vybírala westernové vyprávění. Žádnou kovbojku jsem v životě nečetla ani neviděla. Musím se trochu pomučit, abych přiznala, že taková první myšlenka byla "Regg přece westerny miluje". Hlavně to bylo ale proto, že jsem k původně vybrané úvaze o bulváru neměla dost nápadů a ty svoje ubouhoučké poznámky bych na 250 slov nerozepsala ani náhodou.
Proboha, v životě jsem nepsala tak špatně! Když jsem po půldruhé hodině odložila propisku, styděla jsem se za sebe. Každá kovbojka je pro mě automaticky laciné béčko, tyhle příběhy mi všechny připadají hloupě naivní, ale to, co jsem spáchala já, bych kategorizovala až tak jako D až E. Tři a půl stránky (přičemž limit byl stránka a půl, doprdele!) hovadin. Hovadin!
Nejsem si ani tak docela jistá, jaký je rozdíl mezi vypravováním a povídkou, a co z toho jsem vlastně napsala, což může být detail, který mě pošle k opáčku v září. Hryžu si ret a doufám. Achjo.

Slohovka z angličtiny je snad v pohodě a nad didakťákem z češtiny se snad vůbec nemusím stresovat. Až na nemístnou otázku z dějepisu (tak tohle je tedy jazykový test?) u všeho stačilo jen trochu myslet a odvodit se dalo skoro všechno. O to víc mě překvapilo, když jsem viděla, jak se na internetu množí stížnosti s nářky, jak byl ten test těžký. Tedy pardon, s přípravou jsem začala den předem v deset hodin večer a podle neoficiálních výsledků mám splněno 91%. Nejdřív jsem si vyčítala, jak jsem přípravu hrozně podcenila, ale nakonec bych asi byla docela naštvaná, kdybych ztrácela čas a šrotila se na to týdny a měsíce předem.
Počkejte, teď v úterý proletím z didakťáku z angličtiny a to se mi to pak bude kecat. :D

Z ústních zkoušek mám teda nervy mnohem větší. Hezky jsem si to malovala, že touhle dobou už budu mít hotové všechny maturitní otázky a budu se je už jen dokolečka učit. Ve skutečnosti mám sotva polovinu angličtiny a od spolužaček kompletní dějepis. Ha-ha.

A jak tedy budu trávit dnešní den? Napíšu na blog a potom půjdu v rámci maturitní přípravy nakupovat s Moukou šaty. Klasika.
Mimochodem, konečně jsem se k tomu donutila a dneska půjdu do práce za Reggem. Chci mu konečně ukázat ty smsky od Porcelánové (a zprávy od její mladší sestry, která se do mě vulgárně pustila před pár dny přes facebook, škoda slov), ať je můžu smazat. Kdykoliv otevřu zprávy, vidím je tam a pořád dokola mě to vytáčí. Potřebuju mít před maturitou čistou hlavu, ať na to nemusím pořád myslet (viz. slohovka z češtiny). Tak ať si udělá doma pořádek.

To Hunny je úplně boží. Strašně mě teď drží, ať už jde o maturitu nebo sestry Porcelánovy nebo cokoliv jinýho. Komu jinému bych mohla v pozdních hodinách před maturitní písemkou napsat "Sbal si, stěhujeme se do Bulharska, kde se budeme živit pouličním uměním," kdo jiný by pořád dokola poslouchal moje nářky na cokoliv a kohokoliv, komu jinému bych si mohla postěžovat po tom, co mě Mouka zavalila další dávkou litanií na téma "co mám dělat, abych získala Kruegera zpátky"? Štefi nikdy nebyla naslouchací typ a Mouka má teď svých starostí dost. Je mi jí líto. Pořád doufá (a myslím, že jsme s tím všichni tak trochu počítali), že se s Kruegerem zase dají dohromady, a posledně v hospodě to tak doopravdy vypadalo (cukrovali spolu s hlavami tak blízko u sebe, že jsem měla nutkání natáhnout ruce přes stůl a srazit jim ty úsměvy dohromady)... ale on nic. Je z toho hodně špatná. Ale co s tím můžu dělat, než ji vyslechnout (když to Štefi neudělá, co si budeme lhát)? Nemůžu přece jít za Kruegerem a začít ho do něčeho tlačit násilím.

Ale tak... nenudíme se.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2013 v 22:38 | Reagovat

Umím napsat leccos, ale westernové vyprávění bych asi nezvládnul. A to jsem přitom ze západních Čech :-).

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 6. května 2013 v 13:23 | Reagovat

Konečně slyšim/čtu od někoho, že didakťák z ČJ nebyl k posrání. Díky! Protože jsem si myslela, že všichni letošní čtvrťáci jsou fňukny a blbci k tomu.

3 An. An. | Web | 6. května 2013 v 17:45 | Reagovat

Oh! Má milá internetová přítelkyně!!
Ty maturuješ!
Tím, že jsem tady po tak dlouhé době, mám pocit nějaké sentimentality :D Připadám si jako ty babičky co jenom žasnou nad tím "Jak jsou už ty děti dospělé a jak už maturují a že čas tak rychle běží!" :D:D
Jo, hele, hustý! Mě zatím každý tvrdil, že test z čejáku byl mazec... Hold, vždycky jsem v tebe věřila, holka :D

Nicméně... Víš co? Včera jsem si na tebe úplně z ničeho nic vzpomněla a říkala jsem si, že se sem musím zajít kouknout a ty mi napíšeš na blog!! :D Úplně mě to zastihlo nepřipravenou a tak ti prosím pěkně oficiálně věnovávám svůj vysvětlení/?comeback? článek na blogu :D

4 Lady I. Lady I. | Web | 6. května 2013 v 19:08 | Reagovat

[1]: To je pak jasné, tam se o dobrodružství nepíše, tam se dobrodružství žije!! :)

[2]: Já jen čekám na oficiální výsledky, protože podle některých neoficiálních mám 91% a podle jiných zase 94%. Ale co jsem slyšela od svých stejně starých příbuzných, ty jsou na tom mnohem hůř, protože to prý obě nestíhaly, tak třeba to bylo časovým limitem? :(

[3]: TY ŽIJEŠ!!!
Náhody se dějou, úplně mě mrazí, vážně jsme si na sebe nezávisle na sobě vzpomněly ve stejný den :D :D
Máš hodně co dočítat! :D

5 Lenin Lenin | Web | 6. května 2013 v 20:16 | Reagovat

Oj, oj, oj, maturoj!

Tu tvou westernovou povídku bych si i docela ráda přečetla. A nevěřím, že to bude tak zlý. Určitě ne horší, než Vinetů.

Držím pěsti jak pro další část písemnejch, tak hlavně na tu ústní část. Když si představím, že já za rok tak, tak... tak bych se radši propadla a zůstala na vždy třeťáčkem. Pitomý adolescentní moratorium. :D

6 Lady I. Lady I. | Web | 6. května 2013 v 21:10 | Reagovat

[5]: VY-PRA-VO-VÁ-NÍ! Pevně doufám, že ten paskvil nikdy neopustí budovu CERMATu. :D
Děkuju, u ústních (a hlavně u školní části) to budu potřebovat. A pokud budete i vy příští rok maturovat státně, tak neboj, jsi naprosto vyzívaná :D No stress. ;)

7 lovitka lovitka | Web | 11. května 2013 v 23:20 | Reagovat

Haha, já jsem si napsala na dvě A4 charakteristiku emaře a jsem spokojena :D
Určitě to nebude tak horké. Nezapomeň, podle jakých kritérií to hodnotí - příběhová linie to není. A navíc ani nevěřím tomu, že bys napsala až tak velkou kolosální kravinu, jak to tu prezentuješ :D
Moje příprava na ústní také nějak stagnuje. No co, na čtyřku to dáme z patra a na vylepšení čtyřky ještě máme týden ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama