Mořská víla.

23. srpna 2012 v 0:28 | Lady Intrikánka |  Main stage
Moje cestovní, autobusová, je v ní trocha hvězd nad mořem.

Z Chorvatska jsem se vrátila už v neděli, ale chvíli mi zabralo, než jsem se prokousala oblíbenými blogy a zjistila, co je kde nového, takže se ozývám s odstupem, díky čemuž už nejsem tak plná dojmů a zážitků, takže už se asi k dovolené nebudu rozepisovat tolik, kolik jsem plánovala. Moře je krása, Chorvati jsou milí (a rozhodně ochotnější co se poskytování informací týče, než naše delegátka) a prakticky denně jim tam teď hoří. Osobně jsem viděla tři požáry, ale vrtulníky s barely vody nad námi létaly každou chvíli. A místní jsou k tomu tak laxní, že by je jeden praštil! :D To jsme se třeba v rámci jednoho placeného výletu plavili lodí na nějaký ostrov, kde nás měla čekat ochutnávka ryb (nejím ryby, jsou odporné a ani tato zkušenost mě nepřesvědčí o opaku, ovšem zkusila jsem to), a koukáme, že ten ostrov hoří! Kolem létají vrtulníky a letadla, takže čekáme, že se loď otočí a pojedeme šupem domů, a přesto jsme v klidu usazeni ke stolům a je nám řečeno: "Je to dobrý, vítr jde na druhou stranu." Byznys na turistech jim prostě ani požár nedokáže překazit. :D Nebo jsem se poslední ráno probudila, balkon byl pokrytý popelem a na obzoru kouř. Popel byl i v bazénu, takže jsem se šla zeptat našeho Chorvata, jestli bude přes den funkční. Zatímco já jeho "jes, jes, oukej" pochopila tak, že se v nejbližších minutách chystá jít čistit bazén, z jeho úhlu pohledu to znamenalo "plavat tam můžete, jestli vám nevadí, že vylezete jako Popelka".

Ale byl to fajn chlapík, ten náš Chorvat. Emír se jmenoval, i když to jsem zjistila až poslední den, do té doby jsem myslela, že se jmenuje Jož, protože jsem měla pocit, že tak na něj někdo volal. Ale třeba je "Jož!" něco jako "Ty tam!" nebo "Ejhle!" On tam byl taková děvečka pro všechno, i když primárně to byl číšník. I hezký byl, ale věčně se točil jen kolem té blonďaté nohaté Sloveny. Alespoň myslím, že kolem ní, snad nešel po některé z jejích kamarádek? Ta druhá Slovenka byla ukázková mužatka a do oblečení té třetí by se první dvě nasoukaly naráz. Pily mi krev. Ne kvůli tomu, jak dokázaly zblbnout rozumně vypadajícího třicetiletýho chlapa (promerlina, snad nevěřil, že bloncce vydrží její nehynoucí láska déle, než do dne odjezdu?), jako spíš kvůli tomu, že pro jejich krásný voči je Emír pouštěl do bazénu uprostřed noci a ony tam zlitý jak dogy vřískaly až do rána. Buď jsem mohla poslouchat tohle nebo si zavřít dveře od balkonu a chcípnout vedrem.

Ale jinak tam bylo moc krásně. :) Moře, vzduch, palmy, olivy, fíky, horko, pláže, sluníčko... které se sice poctivě snažilo, ale zvládlo milou anemickou Lady jen lehce ožahnout a to jen od pasu nahoru. V kůži na nohou mi zkrátka asi chybí pigment, jinak to nechápu. Ačkoliv dnes jsem potkala Sunny a ta tvrdila, že jsem opálená. Ale to se jí jistě zdá. Vysvětlím vám to. Normální lidé přejdou z tělové do hnědé, zatímco já přešla z odstínu "mrtvá nevěsta" do tělové, což se lidem, co jsou zvyklí na mojí zelenavou bledost, může zdát jako opálení, i když jsem teprve dosáhla jen běžné zdravé lidské barvy.

Jen poznámka nakonec, dnes jsme byly se Štefi v kině na Tedovi. Čekala jsem, že to bude víc ve stylu Family Guy, ale i takhle jsem se smála prakticky celou dobu a nakonec se tam přece jen trocha griffinovskýho humoru našla. :D

Stýská se mi, chci zpátky k móři, ještě na pár dní.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LoveShy LoveShy | Web | 23. srpna 2012 v 12:55 | Reagovat

No jéé, jsem ráda, že to bylo fajn.. ty požáry jsou děsný teďka, jsem ráda, že jsme ta letos nejeli a nemuseli to vidět, nemám oheň ráda. A popel dokáže dovolenou znepříjemnit. A to nevíš, že jižani jsou na blocky? :P protože tam u sebe žádný blonďatý nádhery nemaj. Vždycky se musí najít nějakej soused co dovolenkuje vedle a je děsně otravnej, většniou to jsou češi, takový ty klasický účastníci zájezdu nebo hlasitý němci a holanďani.
Výlet na ostrov jsem taky měla, aspoň že místo ryb nám byla podávaná alternativa - kuře. Taky ryby nemusím, je to prostě tím, že na to nejsme zvyklý. Buď ráda, že ti neservírovali takový ty potvory co vylejzaj z ulity - cokoliv má ulitu, tak nejez :D já to jedla a.. never more!

O pigmentu mi povídej, já když už tak se teda ze své běloby opálím, ale musím si projít trpící fází, kdy jsem rudá a nesmí se mě dotknout ani ta nejjemnější bavlna.. a pak, a stojí to za to, zhnědnu, wohoou! Si myslim, že kdybys tam byla dýl, tak seš taky tmavší :)

2 An. An. | Web | 23. srpna 2012 v 13:42 | Reagovat

Tak zaprvé tu písničku naprosto miluju! Ach, ach, ach...
A taky... Opálení... Mě taky nemá rádo, buď v klidu. V prvé řadě se spálím během 32 vteřin kdy vylezu na první sluníčko. Pak se buď sloupu nebo ne. To se párkrát zopakuje... Pak nakonec maličko zhnědnu. A do týdne bez sluníčka jsem zase bílá jako stěna.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama