Nevěřím, nevěřím!

30. července 2012 v 20:49 | Lady Intrikánka |  Main stage
Já tomu nevěřím, já tomu nevěřím! :D

Psala mi mamka, ať na ní počkám v tolik a tolik před nákupákem, tak jsem myslela, že chce jít nakupovat nebo na jídlo, ale místo toho mě zatáhla do cestovky a koupily jsme pro sebe last minute v Chorvatsku. :D Což je naprosto boží! :D Pojedeme teda jenom dvě, jelikož bráchovi se k moři nechce a navíc má v tu dobu brigádu. No a pantáta to ještě neví a mamce jsem řekla rovnou, že když je to její nápad, že mu to taky poví ona. Být to po mým, tak se prostě sbalíme a odjedeme dřív, než by si toho stihnul všimnout. :D Ale asi by bylo vhodný mu to aspoň oznámit. To bude keců. Proč radši nejedeme na chatu, proč on jí vlastně opravuje, když nikdo nemá zájem tam jezdit, to jako bude brácha sedět doma na prdeli a vůbec, proč jsme mu to vlastně neřekli dřív, proč jsme se nezeptali taky jeho, jestli chce jet (protože bys za to nedal ani kačku a všechno by zase platila jen máma, tovíšžejo)? Prostě, tohohle chci zůstat ušetřená a srabácky jsem to nechala na mámě. Paní v cestovce se sice na přestřelku "Ty to povíš!" - "Ne, ty to povíš!" dívala podivně, ale prý to tam není nijak neobvyklé. Nedávno dokonce prý přišla nějaká zákaznice dřív a prosila ji, jestli by, až se později vrátí s manželem, nezalhala, že už jsou v autobuse jen dvě místa, aby mohla jet jen s dcerou, že s manželem nikam jet nechce. Taky způsob a já se ani nedivím. A když prý paní z cestovky onoho manžela později viděla, taky se nedivila. :D

Já tomu nevěřím! :D
Po více než deseti letech pojedu k moři. Svojí poslední dovolenou u moře si ani pořádně nepamatuju, mohlo mi být tak šest, sedm let? Vím, že jsme byli v Itálii, u zmrzlinovýho stánku jsem volala "Pistacchi!", že mě na pláži žahla mrtvá medúza, když jsme se kolem ní s dětma motaly, a nějaká holčička v bazénu s míčky vždycky říkala "Grazie!", když jsem jí přinesla zlatý míček, které si shromažďovala u sebe. To je asi tak všechno. :D Takže takový věci jako kolik si s sebou brát peněz, co všechno se nosí na pláž, kdo je to "delegát", o kterým paní z cestovky mluvila, to je pro mě chorvatská (chmpfff! ^,^) vesnice. Nemluvě o tom, že (a je mi hanba to přiznat) o Chorvatsku nic nevím. Kdyby se jelo do Egypta, do Řecka, do Itálie, tam alespoň znám nějakou tu jejich kulturu, historii, "hlavní" památky, jazyk, ale o Chorvatsku nevím zhola nic! Vždyť já snad ani nikdy neslyšela chorvatštinu. :D Umím maximálně "Sase ty Česi, sábavný lidi, chytrý jako delfín!" a "Schradišťááá!" a to ani není chorvatsky! :D :D Za 14 dní rozhodně jazyk nenastuduju, možná s pomocí googlu jenom nějaký nejběžnější fráze, "prosím", "děkuji", "kde jsou tu toalety", "lichotíte mi, ale já se vážně musím vrátit do Čech"...

A vůbec, jací jsou Chorvati? Máte s nima někdo zkušenost? (dotaz mířený hlavně na děvčata :D :D) Vím, co se říká o Egypťanech (prasata, sukničkáři), o Turcích (prasata, vyměňujou za velbloudy), o černoších (... no, nechme toho), ale ještě jsem nezažila, že by se vrátila kamarádka od moře a začala "Teda ti Chorvati, to ti povím...!" Stereotypy jsou zlo, ale fakt by mě to zajímalo, když už tam jedu. :D

Achjo, musím toho tolik nakoupit a mám na to tak málo času! Plavky (mám jenom jedny s kraťasy po kolena, Jeho Veličenstvo je jednou nazval "surfařský", v těch si nohy neopálím), šaty (ve čtyřicítkách musí jít moje averze vůči sukním stranou), nějaký úplně obyčejný levný žabky na pláž a do vody, stejně se tam tou solí zničí, a ještě nějaký otevřený boty, možná gladiátorky... já nevím, co ještě! :D Naštěstí jsem měla tenhle měsíc poměrně slušnou výplatu, tak asi padne na hadříky, ve středu jsem stejně chtěla jít s Moukou nakupovat (jak jsem tenkrát jela poprvé sama autem, slíbila jsem si, že jestli to přežiju, koupím si něco moc hezkýho na sebe... sice jsem u toho na parkovišti ťukla něčí auto, ale nebylo to vůbec vidět, takže se ta odměna pořád počítá :D).

Já mám takovou radost a přitom tomu pořád nevěřím! :D Budu toho muset tolik stihnout, mám zhruba čtrnáct dní na to, abych si zjistila něco víc o Chorvatsku. A budeme muset vydržet s tátou, až se to dozví.

Je to tak nečekaný, že jsem se ještě ani nestihla začít bát. A že se může stát takových věcí, můžeme tam chytit nějakou nemoc, může krachnout cestovka, může se vybourat autobus, vždyť je pořád něco takovýho v televizi. Můžeme ztratit doklady, může nás někdo okrást, můžou být problémy v hotelu...

Lidičky, já uvidím moře!
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 just-weird just-weird | Web | 30. července 2012 v 23:15 | Reagovat

To je tak pěkný jak máš takovou radost! :D Uplně je mi po přečtení toho článku líp a mám radost s tebou! :D
Moc věcí si nekupuj, u moře stejně užiješ leda tak ty plavky, jeden nějaký hadřík, který budeš nosit k pláži ( pokud budete blízko u pláže, tak stejně budeš chodit jen v plavkách) a dvoje šaty na večer ti uplně stačí :D. Teda já to tak mám. Nikdy tam toho moc neunosím. Hlavně si neber žádné teplé věci :D. Já se vždycky bojím a říkám si "Co kdyby náhodou pršelo, byla zima.." ale ještě snad nikdy se nám to nestalo. :)
Užij si to tam jak nejvíc můžeš! A pošli pohled :D

2 LoveShy LoveShy | Web | 31. července 2012 v 0:40 | Reagovat

Hele hele! Tak za prvý - KLID. Klid klid klid :D. Jsem ráda, že někam jedeš a že máš radost. Ale vůbec to nějak nehroť, s oblečením už vůbec ne, stejně tam budeš na nějakou módu kašlat a každej den nosit to samý plus plavky. Do vody doporučuju Crocsy, jsou pohodlný a nešlápneš s nima na nic. V Chorvatsku jsem byla asi 10x? Eh.. už mě ta země sere, upřímně :D. Nelíbí se mi moc, maj tam samý vyprahlý louky a na jihu hory. Kam přesně vůbec jedete? Jaký jsou Chorvati? Vlezlý, co se týče "kup-si-suvenýr-z-mýho-stánku" jinak jsem se nikdy nesetkala s nějakým úchylákem, co by si mě vyhlídnul, oni takový nejsou, turistů si váží. Žije tam i dost starých lidí, mladý jsou ve velkých městech. Asi nevím, co bych víc dodala, je to tam v pohodě, dej si pořádný kopce zmrzliny za mě, protože ta je boží :).

3 Lady I. Lady I. | Web | 31. července 2012 v 9:56 | Reagovat

[1]: No zrovna jsem přemýšlela, jestli si mám brát aspoň nějakou lehkou mikinu, kdyby něco. :D

[2]: Crocsy??! >,<ˇ NIKDY!!! :D
Jedeme právě někam "na střed", kousíček od Trogiru.

Holky dík, pohled pošlu vám oběma :D

4 Laithé Laithé | Web | 31. července 2012 v 23:58 | Reagovat

Byla jsem tam sice jen jednou a ještě ke všemu se školou, ale z mýho pohledu jsou Chorvati takoví neteční (srovnávám s Tunisem :D), ale když se rozkecají, jsou milí. :) Prý je tam hodně oblázkových pláží a skal, s tím by se určitě mělo počítat. ;)
Přeju pevný nervy s tátou, umím si živě představit, co se tak může stát.

Ale hlavně - pořádně si to tam užij! ^^

5 Cantharus Mortifera Cantharus Mortifera | Web | 1. srpna 2012 v 11:47 | Reagovat

Do Chorvatska jsem jezdila jako malá a to si nepamatuju a naposledy jsem tam byla před třemi lety. Co si tak pamatuju - klíče se řeknou "klučevi" (netuším jestli s měkkým či s tvrdým i), chleba se řekne "kruh" a když chceš koupit dva, řekneš "dva kruh" a daj ti dva chleby. Což teda mimochodem chorvatskej bílej chleba je mňam. Jinak maj posunutou polotučnost a odtučněnost mléka a tak, takže polotučné mléko nemá 1,5% jako tady, ale tuším že 2,1%, plnotučné nějaký 4% a tak. Domluvíš se tam asi v zásadě normálně česky, ono když na ně budeš mluvit pomalu, tak to chytnou, kdyžtak angličtina to jistí:) Ale chorvatština je stále ještě dost podobná  češtině:)
S chorvatskejma klukama žádný zkušenosti nemám, nějak jsem tam žádný nezaznamenala:D Takže to neporadím:D

Ale v Chorvatsku zrovna jsou na Čechy zvyklí, vždyť my nikam jinam nejezdíme a ještě sebou vozíme tuny jídla a pití, protože se to tam smí vozit:D My jsme tam vezli tři plata plechovkovýho piva a  tu jejich ledničku jsme načím jídlem normálně naplnili. Z čehož mi trochu vyplívá jako by tam bylo draho, ale to nevím:D Prostě se tam vozí hafo jídla. Což vy asi v buse nebudete moct, takže smůla:P
Kam přesně jedete? :)

6 Čerf Čerf | Web | 2. srpna 2012 v 1:13 | Reagovat

Do Chorvatska jsem před pár lety jezdil na jakýsi projekt dva roky každých 14 dní (doporučuju všem, kteří se chtějí odnaučit bát lítat letadlem :-)) S Chorvaty ti nepomůžu (já jsem preferoval Chorvatky :-)), ale lidi vůbec mně přišli skoro stejný jako my, jenom v průměru mnohem hrdější. A překvapilo mě, jak byly kdysi naše státy propojené, a divže jsem neupad, když jsem třeba prošel Masarykovou třídou a došel k sokolovně :-) Tak si užij moře, sluníčko a "sladoled" a moc držím palce, ať se dovolená líbí a zážitky jsou nejhůř skvělý.

7 vendy vendy | Web | 9. srpna 2012 v 19:07 | Reagovat

Úplně jsi mi připomněla samu sebe na začátku července:D Akorát jsme jeli do Itálie. Ale v Chorvatsku jsem byla dvakrát, no a nijak nic nehroť. Oblečení taky ne, to je pravda, ikdyž já sama jsem pobíhala po bytě a panikařila, že sakra nemám co na sebe.
Ach, jak ráda bych zase někam jela! Tentokrát jsme jely taky jen s mamkou a od táty budeš mít tam klid, takže si kdyžtak řekneš : "Ještě to čtrnáct dní vydržim.." a on pak snad vychladne:)
Takže si to užijte, ještě budeš překvapená a... když o tý zemi nic nevíš, tam si to zjistíš sama a ty nejzákladnější věci se tam naučíš říkat:D:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama