Sníh je děvka.

9. února 2012 v 15:34 | Lady Intrikánka |  Main stage
Dnes mi po osmnácti-a-něco letech došlo, jak nenávidím sníh. Vždycky jsem mysela, že je to prostě překrásný, padá to z nebe, je to bílý, je to studený, je to kouzelný. Ani když jsem se jako malá s pláčem vracela domů úplně promočená a zmrzlá, protože mě spolužáci vyváleli v té největší hromadě před školou i přesto (a nebo možná právě proto, nechť je ke mně Attila, Bič Boží milosrdný), že jsem se jejich sněhové bitky odmítala účastnit, nenadávala jsem na sníh (nadávala jsem na spolužáky, logicky). Ale poslední dobou mi sníh prostě vadí. Proč? Člověk na něj čeká už od jedenáctýho listopadu a doufá v krásný, pohádkový, bílý Vánoce, aby je nakonec strávil na blátě, za deště, v lepším případě na břečce, a když už je dlooouho po Vánocích a člověk zapomene, jak byly úžasně ošklivý, ta děvka se najednou ukáže a myslí si, že se z ní posadím na zadek? (Přísahám, že pořád mluvím o sněhu.) V mojí hlavě existuje takový zvláštní nerozlučný spojení "zima - prosinec - Vánoce - sníh". Jakmile se obchoďáky zaměří na jiný nejbližší svátek a zapomenou na Vánoce, přestávám mít o zimu zájem. Svojí šanci jsi měla, zkazilas to, zkus to zase za rok. V tomhle případě žádné "lepší pozdě, než nikdy" neplatí, sorry. Jarní prázdniny od slova "jarní" a jaro souvisí se zelenou trávou, kytičkama, zblázněnejma hormonama a těma řvoucíma věcma, co přitáhnou vzdušnou čarou z jihu. Nikdy jsem nechápala, kdo vymyslel, že se na jarní prázdniny bude jezdit lyžovat (kyselý hrozny), no vážně, proč by se na JARNÍ prázdniny mělo hezdit LYŽOVAT (kyselý hrozny!)??? Jo aha, chápu, protože o ZIMNÍCH prázdninách NEBYL SNÍH.

To, jak moc nenávidíte sníh, vám dojde teprve ve chvíli, kdy poprvé vyjedete s autem na zasněženou silnici. Ovšem když jsme s Bohoušem projížděli nějakou vesnicí, krátce (ale jen opravdu krátce, protože už tak nestíhám zároveň hlídat rychlost, řazení, silnici, stěrače, takový ty doleva-doprava blikátka a nedejmerlin ještě sledovat zrcátkama auta za sebou) jsem koukala po okolí a tam to vypadalo fakt hezky, jak to všechno leželo pod sněhem. Město je pod sněhem ohavný, sníh zešedne (případně nabere horší barvy, protože pejskaři jsou bezohledný hovada) a s dopravou je to v háji, protože silničáři jsou rok od roku vyjukanější, že jednou za rok ten sníh prostě padá. Ale na vesnici to působí zkrátka jinak. Domy vypadají pod sněhem jako pohádkový chaloupky a tak. Nechtěla bych být tím, kdo to bude muset odhazovat, ale na koukání je to moc pěkný.

Takže jo, asi jsem na sníh přece jen úplně nezanevřela.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 9. února 2012 v 22:02 | Reagovat

Vyznie to, akoby ti niekto podupal tvoje detské sny a predstavy... U nás je to presne takto isto, vystihla si to krásne! No uvedomuješ si, že o jarních prázdninách je VŽDY na zemi meter snehu a všetci sa chodia lyžovať? VŽDY sa nad tým rozčuľujeme a VŽDY aj budeme, pretože sme jednoducho na Slovensku a pani Zima nás asi ani nepozná. :/
Sne nie je až taký strašný... ;)

2 Čerf Čerf | Web | 10. února 2012 v 19:45 | Reagovat

Jestli to není tím, že se jarní prázdniny "chytře" konají na přelomu ledna a února. Nejsem zrovna staromilec, ale za nás bývaly jarní prázdniny na jaře :-).

3 S. S. | Web | 12. února 2012 v 12:26 | Reagovat

Mně nic nevadí tolik jako vedro, doopravdy. Shíh a šílený mrazy mi zas tolik nevadí, ikdyž ráno to bývá šílený.
a koukám že už řídíš, to máš můj obdiv! :D

4 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 12. února 2012 v 18:02 | Reagovat

[3]: Ještě ne, neřídím, ale dá-li Vesmír, v březnu už budu mít řidičák :D

5 Knedla Knedla | 13. února 2012 v 20:30 | Reagovat

Hmm.. někdo mi říkal, že budou muset poposunout rok, jiný zase, že doba ledová.. když sněží, tak tady na jihu alespoň není minus patnáct, když už nic, tak to stoupne blíž k nule :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama