Žerte vlašské ořechy.

26. září 2011 v 20:30 | Lady Intrikánka |  Main stage
Hahaha, tak jsem dnes s mamkou utratila přes 500,- za blbý čtyři učebnice (z toho tři matiky, no k čemu mi to bude?!), a když jsem šla za tátou, aby mi dal blbejch 70 korun na učebnici grafiky z druhý ruky... dostala jsem dvacku a musela jsem být spokojená. Faaajn.

Selah Sue - Piece of Mind

Takhle, já chápu, že ne každý má vždycky u sebe drobný nebo nějakej o něco větší keš, ale pantáta prostě nemá pravidelně. Fakt, z něj vytřískat korunu... "Nemám." Nikdy nemá. Z čeho nakupuje ty kartony cigaret, když věčně "nemá"?
Nikdy jsem nezastávala takový názory, jako že ženská má stát u plotny, zatímco chlap vydělává. Na to se mi v příliš útlém věku dostaly pod tlapku knihy od Ermy Bombeckové a jí podobných autorek. Ale ačkoliv jsem už v šesti letech louskala Pawlovské fejetony a v mém nitru se tvořila sarkastická feministka, nikdy mě neopustilo přesvědčení, že chlap má být schopný uživit rodinu. Samozřejmě, že budu chodit do práce, dělat kariéru, vydělávat, do toho vychovávat syna (a o dceři nehodlám diskutovat, to prostě nedopustím) a věnovat se ručním pracem, whatever, ale chlap se prostě má dokázat postarat o rodinu.
Naší domácnost živí z větší části mamka. Samozřejmě, že táta platí nájem, ale... to je tak všechno. Vše ostatní finančně táhne mamka, a že toho není málo. Vždyť ona je vlastně víc chlap než pan otec.

To jen tak naokraj, jak mě rozčílila ta stupidní dvacka na dlani. Toliko pantátův podíl na mém vzdělávání.

Dnes jsem dostala další ránu... pod pás? Pod srdíčko? Těžko říct. Jako by nestačilo, že jsem se už minule rozplývala, jak jsou přítelové ostatních romantičtí a k sežrání, dnes jsem si na chodbě nemohla nevšimnout jednoho mojeho spolužáka s jeho novou frajerkou. V životě jsem neviděla, že by se k někomu choval takhle hezky. Seděli vedle sebe, on ji držel za ruku, něco jí povídal, najednou se zasmáli a on ji objal. Prostě, jednoduše. Objal ji. Jako by ji nikdy nechtěl pustit.
Roweno, i to největší tágo z naší třídy dokáže projevit lásku! Ne jako Jeho Veličenstvo. Včera jsem mu poslala textovku, protože už je mi přece jasný, že on by se sám neozval. "Hele, já chápu, že toho máš teď hodně, ale tyhle odmlky už mě začínají unavovat." Atakdál. Že jestli chce s něčím pomoct, klidně mu pomůžu. I kdybych měla jen přepisovat do počítače blbej scénář, se kterýma se teď piplá asi natřikrát, z toho jeden musí překládat z angličtiny. Nemusí bejt přece na všechno sám, má mě. Dochází mu to vůbec? Omlouval se, že je to teď hektický, že nestíhá, překládá scénáře, skládá songy pro dvě kapely, skládá zkoušky z autoškoly, znova se omlouval... jo a mimochodem taky balí do Francie.
Taky bych nestíhala nic okolo, kdybych si věčně trajdala po světě. :D Nejprve Anglie, teď Francie. Kde na to ten chlap vlastně bere peníze?! :D Vsadím se, že kdybych mu včera nenapsala, dozvím se o tý Francii taky až v průběhu. :D Já už se asi vážně půjdu šmahnout (ať už to znamená cokoliv). Už se jenom směju. Mouce se Štefi jsem to řekla taky se smíchem. A ony si zase vyměnily ten pohled "měla by ho nakopat do prdele, jenže to ona si, chudinka, nikdy neuvědomí".

Půjdu dělat něco užitečnýho. Třeba talk na angličtinu o zajímavostech Londýna, s čímž jsem doufala, že mi Jeho Veličenstvo pomůže, přeci jen má k tomu Londýnu blíž, než já. Ale je pravda, že toho má vážně moc. Navíc, když je teď v tej Francii. :D

Jo a vlastně! Byla jsem dnes na herectví, asi podruhé za tenhle rok, a hned jsem nafasovala roli. :D Najednou zazvonil telefon a za chvíli už přiběhla učitelka, že holka, co hraje Chrobačku v Čapkově Ze života hmyzu, je v nemocnici se zánětem. Na to, že už je na třetího října objednaný prostor v Jiskře (resp. dnes už Divadlo Karla Hackera), celkem slušný. Takže Chrobačku dostala Siala, která už ji měla předtím nastudovanou, a zbyla role Larvičky asi o sedmi větách. Tak jsem se nabídla, že zaskočím, tak jako tak už ten den v Jiskře budu, když tam ještě před Hmyzákama hrajeme Commedii Finitu. Obnáší to naučit se sedm vět, táhnout s sebou kostým navíc a sehrát krátkou scénku s Klukem za Zenitem. No problemo. ^^

Ale teď už vážně ten talk. Už bych docela měla začít dělat.

A rada ze Snídaně s Novou: Žerte ořechy, vypadají jako mozky.
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | Web | 29. září 2011 v 14:52 | Reagovat

Francie je ještě dobrá, horší by bylo, kdyby zmizel do Japonska :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama