Krutě infantilní.

5. září 2011 v 20:08 | Lady Intrikánka |  Main stage
Ach, dnes jsem přišla domů, zapnula počítač, abych si mohla pustit nějakou hudbu, abych se nějak kurňa uklidnila, a jako by WMPlayer vycítil mojí náladu, zapnul zrovna mojí "rozveselovací".

Yann Tiersen - L'Autre Valse d'Amelie
Není to zrovna nejlepší verze, ale je to jediné video, které jsem sehnala, které nebylo zablokované z důvodu autorských práv. Takže aspoň tak.

Škola se nějak přežít dala. zatím se mi podařilo ve všech učebnách uzurpovat jakás takás dobrá místa, povětšinou teda ta, na kterých jsem seděla už vloni, takže jsem spokojená. Hned zrána jsem zabodovala při literatuře se svojí velegeniální odpovědí na položenou otázku, která ostatní nenapadla asi jen proto, že byli poránu ještě rozespalí. Já už v sobě měla kafe a nebylo to se mnu taky nijak valné, ale prostě... občas jsem taky chytrá. :D Prostě mi to zvedlo náladu. A vůbec, literatura mě začíná fakt bavit. Možná proto, že už se dostáváme ke dvacátému století, dnes to byl impresionismus, který teda docela můžu. Třídní nám k tomu pouštěla Debussyho, takže jsem odcházela z učebny příjemně naladěná.

Jo, bavila jsem se ráno s Marshall a vypadlo z ní, že se vzdala postu mluvčí třídy. Místo toho ho předala Sunny. Nemůžu popřít, že mi ta volba nepřišla jako naprosto správná. Marshall se sice dokáže rvát za svoje názory, dokáže tě přesvědčit úplně o všem, je v tom vážně dobrá a tak, ale co se organizačních záležitostí týče, stejně je vždycky dělala Sunny. A teď to aspoň dělá oficiálně. :D Tý, když se zadá nějaká práce, tak ona vstane a udělá jí. Do deseti minut všechno rozhlásí, zařídí, sepíše. Takže ano, jsem celkem ráda, že je ze Sunny mluvčí. Hned jsem jí šla pogratulovat a dozvěděla jsem se, že se prý ještě ke všemu ta místa prohodila. Takže jako že JÁ jsem teď mluvčí třídy a Sunny je moje zástupkyně. Lol, cožé? Přitom v třídnici je to napsaný opačně. Zítra se na to půjdu zeptat třídní. Ale potěšilo mě to. :) Zvlášť, když jsem se dozvěděla, že se o tuhle záměnu prosadil spolužák, o kterém jsem si myslela, že mě z hloubi duše nenávidí. No, to možná trochu přeháním, ale nikdy jsem si nemyslela, že by se mě v něčem zastal. Taky jsem na něj nebyla v minulosti zrovna dvakrát milá.

Samozřejmě máme z matiky už naplánovaný testík, jak jinak. :D A nový dějepisář? Nakonec se ukázalo, že jsem se toho nemusela tolik bát. Musela jsem přiznat všem, kteří mi o něm tvrdili, že je to šašek, že mají pravdu. Nejdřív jsem málem usnula, když vykládal o klasifikaci, ale potom jsme hráli "zábavné dějepisné hry", při kterých prakticky všichni po prázdninách pohořeli. :D To si pak profák stoupnul před tabuli s rukama vbok a prohlásil: "Twe, dost tragédie jako! Jsem si myslel, že budete the best of the best!" Předpokládal totiž, že nás naše minulá dějepisářka řádně zpracovala, a když viděl, jak na tom jsme, věčně vyhrožoval, že nás udá. Taky nám hned naplánoval "testíček". ("Kdybych byl mrška, tak vám ho dám už dneska!" *žoviálním gay hlasem*) Doufám jen, že se taky nepotvrdí ty zvěsti o tom, jaký je to šovinistický prase. Bych opravdu nerad.

Do týhle doby to bylo ok. Pak jsem vyšla ze školy a lilo. To mi taky nevadí, tedy krom případů, kdy mám vlasy krásně vyfoukaný a nalakovaný. Jako třeba dnes. Takže jsme s holkama došly do metra úplně promáčené a já se cítila neskutečně ulepená od toho laku na vlasy. Měla jsem jasný plán:
• Jet na Smíchov do knihkupectví koupit diář.
• Stavit se v Tescu pro nějaký hezký kroužkový šanon a blok s dírkovaným papírem, protože už mě nebaví věčně děrovat papíry ručně děrovačkou.
• Kouknout při té příležitosti na nějakou pěknou, velkou kabelu, kam narvu šanon i učebnice.
• Cestou zpátky si zřídit kartičku do knihovny. Fakt už musím začít číst knížky na maturitu.
• Nakonec skočit pro zboží do Ori a jet domů, kde
• zazvoním na sousedku, která u nás studuje o ročník výš, v životě jsem s ní nemluvila, ani jí neviděla, ale naše mamky se dohodly, že se u nich stavím a ona mi prodá učebnice. Letos se učebnice kupují nadvakrát, brácha teď taky potřebuje, když přešel na střední, takže si budu muset pořídit ty svoje z druhý ruky, protože už to trochu leze do peněz.

Prostě. Došla jsem do nákupáku zmáčená jak pes. Všechny hezké diáře byly jen klasický od roku 2012 a já chtěla školní, jako od září do srpna. Jenže ty vypadaly všechny tak neskutečně infantilně! Se smajlíkama, kočičkama nebo naopak strašně drsňácký s graffiti... prostě jsem čapla nějaký růžový se srdíčky, jakože, který vypadal spíš "sladce rozkošně pro roztomilé roštěnky" (myslím, že nějaký takový by si koupila Violet. Schválně, že mi ho zítra pochválí.) než "infantilně dětsky". Na kase se vždycky snažím obsluhu nějak rozveselit, přeci jen tam ti chudáci stojí celý den, tak jsem si koupila i tužku s třpytivým kamínkem místo gumy na konci s tím, že je to "správně infantilní, co říkáte?" (ano, mám to slovo ráda a ráda ho používám!), jenže chlapík utrousil jen něco jako "Hmm, fakt krutě infantilní.", tak jsem se o něj přestala starat. Markuj si dál knížky, bručoune. V Tescu se jim rozbila kasa (to je normální, kdykoliv se postavím do fronty, něco se vepředu pokazí), takže jsem tam stála asi čtvrt hodiny jako idiot. Do toho volala učitelka herectví, že mám přijít zítra ve čtyři na generálku, přičemž já mám zítra školu do pěti a v půl sedmý schůzku s Jeho Veličenstvem, protože jdeme do divadla, takže se sotva stihnu skočit převléct.

Páni, obloha za oknem je teď modrorůžová, plná nadýchaných krásně zbarvených obláčků nejrůznějších tvarů a k tomu hned dvojitá duha přes celé nebe... to je tak sladký, že by se z toho pozvracel i poníkový jednorožec! :D

No, z tý fronty jsem byla tak otrávená, že jsem kašlala na nějakou kabelku a šla rovnou do knihovny. Cestou na metro jsem stihla zase promoknout, když už jsem byla přitom skoro suchá. A knihovna byla zavřená! :D Tak jsem se zase v tom dešti vracela na metro a pak zase v tom dešti šlapala do studia pro Oriflame. :D No achjo. Určitě nastydnu. Dnes jsem celý den pokašlávala a už teď slyším, že začínám chraptět. Už mám v sobě dva hrnky čaje a chystám se na třetí. Alespoň do zítřejšho divada to musím vydržet bez nemoci. :D

A teď jdu vážně už zazvonit na tu sousedku, ať k ní nelezu pomalu v noci.
Její Veličenstvo
Lady I.

EDIT:
Tři měsíce od založení blogu! Právě dnes! Bang! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Handle Handle | Web | 5. září 2011 v 22:41 | Reagovat

"infantilní nakupování" mě fakt pobavilo :D a ty chodíš na herectví jo? :) to by mě taky bavilo :)

2 An. An. | Web | 6. září 2011 v 18:43 | Reagovat

Slovo 'infantilní' je tak dokonalé! Taky ho strašně často používám a už jsem tím nakazila i kámošku :D
A taky jsem dneska strávila celý den chozením po městě. (Ach, jela jsi na Smíchov? Tam bydlí moje 'druhá drahá polovička' :D:D rádoby... tedy)
A taky jsem nachcípaná, i když u nás nepršelo!
A mimochodem Yann Tiersen je dokonalý a Amelie jakbysmet.

3 LoveShy LoveShy | Web | 6. září 2011 v 21:32 | Reagovat

Gratuluju k výročí, seš hrozně infantilní! :D
Taky impresionismus? Akorát jsme ho dneska začali, zajímavý jak to maj ty střední stejný. A taky je zajímavý, jak má člověk každý den tolik toho co napsat.. taky bych mohla, furt kecat a kecat a nikdy tu hubu nezavřít, ale kdo by to pak poslouchal nebo četl. Taky chci diář, ale divím se ti, žes utratila určitě něco kolem stovky za růžovou věc se srdíčkama :D. To já tady u nás v LIBERCI, objevila asi trilion dokonalých diářů a nepořídila si jen proto, že stojí kilo, dvě a to je mi líto dát za stoh papírů s působivým cute obalem. No nic, jdu se vykecávat jinam :D jsem děsná.

4 Čerf Čerf | Web | 7. září 2011 v 0:58 | Reagovat

Gratuluju ke čtvrtletí. To to letí!

5 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 7. září 2011 v 16:43 | Reagovat

[2]: Hele, to už začíná být divný, prozraď, jak se jmenuje, alespoň křestním. :D

[3]: Jen se klidně vykecávej, od toho tu jsem, abych to četla! :D Mě komentáře těší! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama