"Vítáme nováčky!"

6. srpna 2011 v 2:13 | Lady Intrikánka |  Main stage
Nenávidím, když jsem přepnutá na prázdninový režim. Ponocovat do brzkých ranních hodin (slovíčkařská otázka: dá se tomu tedy ještě říkat "ponocování"?), vstávat po poledni, mít půl prázdninového dne za sebou, večer nemoci usnout, jelikož jsem pozdě vstávala a znovu ponocovat. Proto jsem si kdysi dávno stanovila pravidlo, že o prázdninách budu vstávat nejpozději v poledne, aby mi alespoň půlka dne zbyla. Nemá cenu prospat celý prázdniny. Takže mám budík nastavený "už" na desátou dopolední, abych vstala alespoň dvě hodiny před polednem.

Nesuďte mě, nejsem ani první, ani poslední.
Tak třeba, před chvílí mi psala SMSku naše režisérka v opeře. No řekněte, kdo textuje v jednu ráno? Ten, kdo nemůže usnout, a neuvědomuje si, že ostatní by mohli spát. Jenže ostatní (já) taky nespí.

Tak jako tak dlouho do noci nemohu usnout, nudím se, sedím u počítače a nemám co dělat. S bráchou bychom se alespoň dívali na nějaký film, ale teď sedím u otevřeného texťáku a snažím se sesmolit trochu příběhu. Ale múza je mrcha a práskne dveřma, kdy se jí zachce, a stejně tak se potom po kolenou zpitá pod obraz vrací.

Takže zase nemám co dělat.
Dokud jsem na blogu nenašla kolonku "Nejnovější blogy". Každý den náhodou narážím na další a další blogy, co mě mají v oblíbených (nechápu to, co je na těch kecech tak čtivýho?), a je to úžasný pocit, prostě to hřeje, víte, tady vlevo, prostě to má smysl a hned se píše s větší chutí (ačkoliv pořád nechápu, co je na tom tak záživnýho, že by se chtěl někdo vracet, ale budiž). Je to kouzelný, protože některý ty blogy vidím prvně v životě a nechápu, jak se jejich majitelé dostali až ke mně.
Hej! Proč se ale nikdo z vás nikdy neozve? Hodně z těch blogů mě vážně zaujaly a chci je sledovat i dál, ale jak jsem to asi měla tušit, když nikdo z vás nenechá jediný komentář? :D

Ne, dělám si legraci. :D Chci se vrátit k původní myšlence: Pamatujete si, když měl váš blog teprve pár dní a nikdo o něm ani netušil? A vás to mrzelo, protože jste se prostě chtěli podělit o... já nevím, vlastně o cokoliv, na co je váš blog zaměřen? (Já se podělit chci, ale pořád mi nejde do hlavy, co vás na tom tak zajímá? :D) No a jak jsem narazila na kolonku "Nejnovější blogy", dostala jsem hroznou chuť jít a páchat dobro. Takže jsem se prolistovala všema kolorkářkama, prokousala se skrz "hot-or-not"ky a proplavala záplavou Bieber-Miley-Selena-/dosaď aktuálně nejpopulárnější teen celebritu/-fever-blogů a čas od času jsem narazila na stránky, které vypadají opravdu slibně a mohly by se z nich stát opravdu kvalitní a čtivé blogy (ne tak jako některé). Tak proč je nepodporovat už od začátku? Milý komentář udělá podle mě vždycky radost a podpoří do dalšího psaní (nebo to tak mám jen já?). :)

Tak třeba jsem narazila na takový, na kterém se dozvím, jak si spolehlivě zlomit ruku (návody zahrnující kovové tyče a octové lázně)... mno... spíš ne. (vždyť to ani nemůže být zdravý, máčet si hodiny ruku v octě?!)
Tak dál.
Páni, tady taky někdo zdrhnul z minulýho blogu a začal znova s novou identitou. Holka, u mě máš plus, uprchlíci musí držet při sobě, ukládám adresu propříště.
Dál. Víte, co mě překvapilo? Kolik holek si zakládá blog, na kterém popisují svůj boj s dietami a podobně. Zkrátka si založí stránky, kam denně píšou, co jedly a jak cvičily, a čas od času aktualizují stav své váhy. To mi přijde jako zajímavý nápad. Člověk má potom motivaci, když ví, že to někdo sleduje a třeba ho i podporuje. Ale zarazila jsem se u jedné holčiny, nebudu sem ani dávat odkaz, protože se vždycky najde anonymní idiot, co půjde a "hrdinsky" si rýpne, která se hned v úvodním článku svěřila, že zhubne, i kdyby měla zemřít, a byla kvůli tomu ochotná i zvracet. A přitom, nemyslete si, nešlo o žádnou nespokojenou třináctku (ačkoliv věk tam uveden neměla), co už neví coby, tak se z plezíru rozhodně, že je tlustá a ošklivá a udělá se zajímavější tím, že nebude jíst, to ne, ze stylu psaní bylo vidět, že jde o rozumnou slečnu. Jen mi proto nešlo do hlavy, když psala, že jí zabraly diety a shodila už 10kg, proč se najednou rozhodla řešit to tak radikálně. TO na tom nechápu. (Nesnáším, když něco nechápu.)

Takže tak.
Asi už půjdu opravdu spát, než začnu moc filosofovat.

Otázka pro vás, klikejte na anketu:
Filozofie nebo filosofie?
Její Veličenstvo
Lady I.

Upozornění: Podle Pravidel českého pravopisu je nyní správné "filozofie", dříve se však psalo "filosofie". Neptám se tedy na pravopisnou stránku, jde o životní postoj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Neznámá Neznámá | Web | 6. srpna 2011 v 12:02 | Reagovat

Tento článek mě velice upoutal...
To s tím spaním máme úplně stejný - v noci né a né usnout, pořád sleduju nějaký seriály, a jdu spát až nějak ve 2 ráno - potom spánek až do oběda, a v noci zase nemůžu usnout a dívám se na seriály, nebo sedím u PC.
Nesnášim když jsem pak nevyspalá. A neboj nejsi sama, kdo v noci nespí :-D
Taky jsem dřív projížděla nové blogy, ale potom mě to přestalo bavit. Lepší je se prodírat oblíbenými odkazy na blogech, a objevovat blogy, které už mají zkušenost s blogováním, a taky s článkami, a nepíší blbiny. Neříkám že já pokaždý píšu nějaký ultra-super články, taky mám někdy v mozku vypnuto a nevim co mám psát, ale články například o tom : "Nemám chuť nic psát, takže článek napíšu až zítra, mějte see aff." To mě tedy opravdu dostává :-D Ale to už jsem zase trochu odbočila. Chtěla jsem jenom říct, že normálních blogů je čím dál míň...
A co se týče tvé podpory, když novým blogům napíšeš hodně štěstí, nebo je nějak povzbudíš, tak to jsi teda celkem hodná:) Samozřejmě že to potěší..
Překvapila mě část článku : "Páni, tady taky někdo zdrhnul z minulýho blogu a začal znova s novou identitou. Holka, u mě máš plus, uprchlíci musí držet při sobě, ukládám adresu propříště." - to je jako kdyby si popsala mě ! Já jsem taky svůj minulý blog smazala a začínám znovu:)
P.S.: nevím jaký je rozdíl mezi Filozofií a Filisofií, ale více se mi líbí slovo Filozofie, tak jsem pro to hlasovala :-D

2 An. An. | Web | 6. srpna 2011 v 12:09 | Reagovat

Jéé! Já jsem ta slavná uprchlice, viď? :D To je boží! Já založím blog a hned mám potencionální čtenářku! :D
Děkuji, že mi držíš palce. Já tobě taky! :)
Mám úplně moc dobrý pocit. Už včera jsem narazila na pár blogů, které mě zaujaly a dneska k nim přidávám tenhleten! Mám akorát tak po krk všech těch "sledujeme celebrity na každém kroku" a "bleskovka č. 366398349" blogů! Díky bohu mám pocit, že je čím dál více takovýhle blogů, na které píšou (většinou) autorky svoje vlastní věci svým vlastním způsobem! Miluju to tady! :D

3 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 6. srpna 2011 v 12:22 | Reagovat

[2]: Ano, ano, to jsi zrovna ty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama