Počínaje zubním kartáčkem.

6. srpna 2011 v 14:32 | Lady Intrikánka |  Main stage
Taky tak prožíváte výměnu zubního kartáčku? Myslím tím, je to docela osobní věc. Jak já říkávám před návštěvou zubaře: "Do mojí pusy smí jen můj přítel a můj zubní kartáček."

Ne, dělám si legraci. Prostě toho bastarda bez milosti vyhodím a stejně chladně nahradím novým. (Bavíme se pořád o zubních kartáčcích, že ano?)


Dnes jdu po měsíci zase na brigádu do opery, takže si v rychlosti znovu pročítám libreto, abych si to připomněla. Merlinžel dnes už tam se mnou nebude jako druhá statistka... mhm... *zahledá ve starých článcích, jak tu slečnu tady na blogu pojmenovala* Helča? Proč jsem ji pojmenovala zrovna Helča? To je fuk, prostě tam se mnou nebude Helča, ale ta nepříjemně vyhlížející holka z konzervatoře. Ale co já vím, třeba bude taky milá i když je z konzervatoře.

Nutně potřebuju práci. Zjistila jsem, že se neobejdu bez strašný spousty věcí, na který potřebuju strašnou spoustu peněz. Jenže pokaždý, když sháním brigádu, najdu jen kvanta inzerátů ve stylu "Hledáme pohledné slečny, 15-25 let na snadný přivýdělek." (Eww.) Mně snad nezbyde, než jít smažit hranolky do Mekáče. Protože tam berou brigádníky pořád. Ach, kdyby mě tak slyšel můj bývalý profesor matematiky... "Učit se přece nemusítééé, Ká eF Cé, proklatě dobré kuře vás zaměstnááá, budete tam hamburgrovááát a nějakou matematikůůů vůbec nebudete muset potřebovat!"

A chtěla bych i spoustu jiných věcí. Chtěla bych cvičit slepeckýho psa. Jedna holka od nás ze školy dostala povolení vodit tam psa, protože byl ve výcviku. Byl to sladký malý retrívr (nebo labrador? Tahle dvě plemena se mi nedaří zdálky rozeznávat.), nosil žlutou vestičku a postupně rostl a za nějaký dva roky ho dostal nějaký slepec. A mně se ta myšlenka hrozně zalíbila. Jenže mamka nechce o psovi ani slyšet. Já taky nemám psy zrovna dvakrát v lásce, v dětství mě jeden pokousal, ale je to přece na dobrou věc! Mamka pořád tvrdí, že si na něj zvykneme a pak ho nebudeme chtít dát pryč. Jasně, za dva roky zvířátko přiroste k srdci, ale jsem přece už (skoro) dospělá a chápu, do čeho s tím jdu a co to bude obnášet. Ale prostě ne. Kočka by se se psem neshodla, pes se nám sem nevejde, kdo ho bude chodit venčit a blá blá blá. Já vím, že děti vždycky slibují "Budu ho venčit, budu se o něj starat..." a nakonec to všechno dělá maminka (sama nám vyprávěla, jak to dopadlo, když ona jako malá měla psa), ale já už nejsem dítě, a když by šlo o výcvik, tak bych s ním prostě já chodit musela a bez keců. Ale prostě ne. Mělo to stejný úspěch asi jako když jsem se snažila prosadit, že odteď budeme třídit odpad. Hromada argumentů, proč to prostě nejde. (Co je na třídění odpadu tak hroznýho?! Dělá to spousta lidí!)

Otázka pro vás, klikejte na anketu:
Třídíte odpad?
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Tlustoprdka Tlustoprdka | Web | 7. srpna 2011 v 13:16 | Reagovat

Myslím že vycvičovat slepeckého psa není tak lehké, protože my doma máme labradora a je to spíše mazánek než hlídač. Ale to bude asi tím že ji nebereme jako psa ale dítě :D. Jinak já výměnu zubního kartáčku nijak neprožívám, mám rovnátka a tak mi kartáčky dává doktorka, takže to ani nehlídám :D. Jinak máš opravdu krásný blog - tvoje články se mi moc líbí ;)

2 Aimi Aimi | Web | 7. srpna 2011 v 20:29 | Reagovat

Peníze. Jak já ti závidím, že už tě vezmou na brigády. To já si ještě musím počkat a bohužel, taky peníze chyběj. :/
Jinak, dopis sem dneska posílala .)

3 An. An. | Web | 7. srpna 2011 v 20:55 | Reagovat

Já mám přes rok absolutně skvělou brigádu u nás v malém divadle v šatně. Absolutně to tam miluju! :) A od září budu dělat i v mamčiné školce uklízečku :D Ale je to za fakt dobrý peníze!

A ty jo! To s tím cvičením slepeckých psů je úplně úžasný! Hrozně se mi líbí, že "obyčejní" lidi můžou takhle pomáhat postiženým :)
A odpad bohužel netřídíme. Já bych do toho i šla, jenže u nás doma nefungujou absolutně žádná pravidla a domluvy a s tříděním odpadu to není jinak.

4 Kitty Kitty | Web | 21. srpna 2011 v 11:22 | Reagovat

Matka odpad třídí, otec pak prohlásí, že koš na papír už je plný a jde ho vynést... Do normální popelnice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama