Kočičí ráno.

17. srpna 2011 v 21:30 | Lady Intrikánka |  Main stage
Dnes jsem vstala v nekřesťanských čtvrt na sedm, protože kočka pendlovala mezi mým obličejem a dveřmi na znamení, že pokud se okamžitě nevyhrabu z peřiny, zechčije se vykoná potřebu na místě, kde mě to nejvíce překvapí, třeba na kuchyňské lince, bráchovi na hlavu nebo do sklenice se zázvorovým pivem od večera (tam by mě to překvapilo, troufám si říct, asi ze všeho nejvíc a nejnepříjemněji), protože proč by chodila na svůj privátní kočičí záchůdek, když má k dispozici celý okolní les a sousedovic pěstěné záhony.

Uráčila jsem se vstát a pustit ji ven, což znamenalo čekat, až se vrátí, abych mohla zase zavřít. Měla kliku, že se zrovna vydala na svoje ranní obhlížecí kolečko, protože jinak bych jí seřezala jak psa. Ta blbka mi přes noc pozvracela tu úžasnou novou mikinu! Takže jsem v půl sedmý ráno máchala v umyvadle ten překrásnej kus hadru a cedila mezi zuby nadávky a říkala si, že mi prostě není souzeno se z něčeho radovat příliš dlouho. Paninka se uráčila přijít zrovna když jsem po ní douklízela, tak jsem zase zamkla, padla znova do postele a přemýšlela, že když už jsem vzhůru, mohla bych si třeba číst, ale pak jsem se na to vykašlala a znovu jsem usnula, okázale ignorovala budík v deset hodin a vychrápávala až do jedný odpoledne. Prostě na to už kašlu. Prázdniny jsou takřka za mnou, věčně mám depku z toho, že už zase začne škola, a navíc se pokaždý najde někdo, kdo mě nakrkne ještě víc.

Třeba pantáta? O prázdninách pomáhám tetě v jejich hospodě a jako přivýdělek je to slušný a zábavný. Jenže letos se teta vůbec neozvala, což mě mrzelo, ale řekla jsem si, že asi pomoc nepotřebuje, že tam asi budou sestřenice, tak se nebudu vnucovat. No a teď, když u nás byla teta na kafi, se ukázalo, že pan otec vypustil do světa informaci, že mám celý léto práci v opeře a nebudu mít na nic jinýho čas. Kde to jako sehnal?! Nikdy jsem nic takovýho neřekla! V opeře jsem zaskakovala suma sumárum na pouhejch pět dní! Ale ne, on si zase bude hrát na důležitýho, protože toho ví víc, než ostatní, a bude do okolí roztrubovat lži a nesmysly! Takže jsem jeho vinou přišla o docela slušný peníze a něco, čím jsem mohla zabít kus prázdnin. Paráda. Prostě... můj tatínek chodí po světě a ve svý veledůležitosti posírá, co může. A většinou to odnesu já nebo mamka.

Nebo moje dvě nejlepší kamarádky. Mám je ráda, co to, ale vždycky, když jim napíšu, mezi prvníma otázkama se ptají "Tak co Jeho Veličenstvo?" a já odpovím "Nic, ani čárka." a ony na to "To je debil, vyser se na něj." a já "Třeba je to jen prázdninama, že se nevídáme, jsme prostě jeden nebo druhej furt někde v háji, třeba se to v září zlepší.", ale ony ne, dál si melou to svoje "co je tohle za chování," "takovou dobu se neozvat", "já vím, že ho máš ráda, ale...", "to je vůl, sorry, že to tak říkám" nebo taky úplně parádní "to kdybych s ním chodila JÁ..."
Tak jste z něj, děvečky moje, úplně stejně posraný jako já a brečeli byste mi do chatovacího okýnka ještě zoufaleji.
Já jim to nenutím. Kdybych měla nějaký nový zprávy, svěřím se jim sama. To ony se vždycky zeptají jako první, no tak si postěžuju, proč taky ne, když jsou to moje kamarádky, od toho se máme. Ale mám pocit, že ony v tom prostě chtějí šťourat. Mouka je teď šťastně zabrňákovaná, takže kol dokola rozdává svý moudra, a Štefi, mám takový podezření, asi lehce závidí, protože... ale to je jiná story.

A víte co? Je mi úplně koudel, jestli si to Štefi přečte. Ostatně to ona se dušovala, že sem ani nepáchne, když si to nepřeju a mazala jsem kvůli tomu předchozí blog (samozřejmě, že ten svůj taky okamžitě maže a dala mi odkaz na nový, "abychom si byly kvit, když já objevila tvůj"), takže jestli sem přece koukne, je to její věc, že to porušila. Já nebudu dělat stojky na uchu a chodit kolem ostatních po špičkách, aby se jich náhodou nedotklo, co se tady o sobě dočtou. Nebudu si hrát na žádnou Superdrbnu, jakkoliv moderní to teď v blogosféře je, ale cenzurovat se sama sebou nenechám. Tak mě k tomu nakopl jeden komentář a tak jsem se rozhodla.

Tenhle blog je svobodnej.
Její Veličenstvo
Lady I.

I'm a leading man and the lies I weave are - oh - so intricate!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S. S. | Web | 18. srpna 2011 v 13:17 | Reagovat

Asi bych nesnesla, kdyby lidé, které znám osobně, četli můj blog.nikdy se mi to ani nestalo a jsem za to ráda.
Jinak, to s tou mikinou asi dokáže hodně naštvat, to věřim.

2 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 18. srpna 2011 v 23:53 | Reagovat

O__o Anita Blake?! (nejsem naštvaná, jen šokovaná) A trochu mě to pobavilo. :D Už mi bylo řečeno, že je to podobné Vampýrské Akademii. Ano, je tam upíří kurva a HNED je to Vampýrská Akademie. Ale já to chápu, jasně. Jen Anita je úplně jiný charakter než Hope, celkově ta kniha mi přijde psaná úplně jiným stylem.
Ale vážím si tvé pochvaly, díky. :]
(nemusíš na to nějak reagovat jen.. jsem to ze sebe chtěla dostat :D a fakt se nezlobím, jestli to tak vyznělo)

3 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 19. srpna 2011 v 19:01 | Reagovat

[2]: Tak zrovna Vampýrskou akademii jsem nečetla :D A nemyslela jsem Anitu Blake jako postavu, ale jako název knihy, protože si nemůžu vybavit, kolikátý díl mám přesně na mysli (přeci jen, AB už má těch dílů fakt požehnaně) .)

4 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 19. srpna 2011 v 21:42 | Reagovat

Mm, já znám taky všechny názvy dílů, ale žádný podobný tam není, ne? O.o No to je jedno. :D Neřešííít. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama