Venku je hnusně.

30. července 2011 v 19:24 | Lady Intrikánka |  Main stage
Občas... se prostě horoskopy vyplní.

Stává se to jednou za čas, není to moc obvyklá záležitost. Ale jednoho dne prostě jako obvykle kliknete na horoskopy, abyste se možná zasmáli, možná pochybovačně zavrtěli hlavou, možná tajně věřili a navrch se tvářili, jakože nevěříte ani jedinému písmenku. A najednou zjistíte, že je to tak.

Ale to je fuk. Nebylo to nic zásadního, žádné peníze jsem nevyhrála a žádná lovestory se nekoná.
Vrátila jsem se z chaty. Jó, byl to příjemný týden plný slunce, vody a smíchu. NE, NEBYL!
Bylo hnusně, věčně pršelo nebo bylo minimálně zataženo a foukal tak studený a lezavý vítr, že jsem se ke konci července choulila do svetrů!
Půlka prázdnin v háji a ještě jsem nezažila jediný opravdu příjemný den! Co se to s tím počasím děje?! Tohle je vážně jako naschvál!
Takže jsem byla zalezlá vevnitř, čuměla na telku, mrzla, nudila se a jediný vytržení bylo, když dávali Buffy, přemožitelku upírů ("Spiku, tak už jí polib, vždyť vidím, jak na Buffy koukáš!"), nebo večerní karetní partie Kenta s děckama odvedle.

Nic proti, mám ty děti ráda. Co děti, já o nich pořád automaticky mluvím jako dětech, ale Týna je jen o rok mladší než můj bratr a Pája... kolik už mu vlastně je? Deset? To je fuk, hlavní je, že z Týny už je puberťák a Pája už má vlastní mobil a v něm songy z hitparád a za chvíli už budou moc velký a nebudou si se mnou chtít hrát. A to už vážně na tý chatě nebudu mít co dělat.
Říkám, po večerech jsme hráli Kenta, Týna tam měla ještě kamarádku Máju, takže jsem jakožto pátá do počtu dělala alespoň krupiéra, ale nestěžuju si. Alespoň bylo co dělat a nikdo mi nevyčítal, že počítám karty. Když ono to jinak hrát nejde, když jste ve dvojici s Pájou, který neumí dát znamení a ještě ho pořád zapomíná! Holt si musím pomoct jinak a hlídat, co sbírá, a u toho to hlídat i protihráčům, no. :D A nejsme v kasínu, aby mě měl kdo vyhazovat. :D

Včera dokonce přijel i mladý pan Werther. (Proč Werther? Nemám tušení, snad podle "Utrpení mladého Werthera", ale řeknu vám, že už se přestávám orientovat ve všech těch přezdívkách a falešných jménech, je těžký udržovat blog v jakéms takéms utajení.) Na kole. Prý nějakých šedesát kilometrů. V mírách se neorientuju, takže nevím, jestli je to málo, daleko, nebo HODNĚ DALEKO. Ale stejně. Nejdřív se pečlivě ubezpečí, že na chatě budu (čítaje několik SMS a pro jistotu telefonát Týně... kdybych z nějakého mně neznámého důvodu kecala), a potom přijede na kole. To udělal, co si tak pamatuju, naposledy před čtyřmi lety, když jsem byla na dovolené na Slapech. Tenkrát v mých třinácti letech mi to přišlo jako ohromně romantické gesto ("Holky, jel za mnou celou půlku etapy Tour de France, no nekecám!"), jenže dnes mi to přijde spíš jako... "Zlato, to se mě snažíš zaujmout stejnými triky jako před čtyřmi lety a dvěma rozchody?"
Ale tvářila jsem se mile. Nechci být na ostatní hnusná jen proto, že nevyšlo počasí, vlastní otec mě vytáčí každým svým slovem a gestem a Jeho Veličenstvo se mi pořád neozval. I když se mi to občas moc nedařilo. Ale včera to byl vcelku příjemný večer, v jednu chvíli sedělo nás pět (už bez Máji) na gauči a sledovali jsme bednu a v tu druhou jsme se váleli jeden přes druhého, mlátili se jako malí bastardi (mladý pan Werther si samozřejmě neodpustil pár plácnutí přes zadek), křičeli, smáli se a čmárali po sobě fixami (nakreslila jsem Wertherovi na krk sluníčko a on mi počmáral levou tvář, taky jsem měla od bráchy na čele napsáno "LoL" a pak jsem od něj dostala facku).

Dnes jsme odjížděli bez rozloučení v tom největším lijáku a mně to bylo fuk. V batohu jsem měla rozepsanou novou povídku a už jsem přemýšlela, jak jí ještě doladím. Jenže to budu moct udělat, až se mi vzpamatuje klávesnice. Jenom psát článek je utrpení, ale to si prostě odpustit nemůžu a smířím se s tím vynecháváním písmenek a věčným opravováním překlepů. Ale taky už toho nechám.

Naposledy připomínám fotohádanku, příště již přijde velké rozuzlení. :D

Jo a... zítra je den D. Zdalipak mi horoskop bude přát?
Její Veličenstvo
Lady I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fée Fée | Web | 1. srpna 2011 v 21:45 | Reagovat

Počasí je fakt na h... Já si s našima a bratrem vyjela do Maďarska - abychom celý týden hráli společenské hry. Fájn, prázdniny, ne?? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama