Usekat ruce!

13. července 2011 v 23:03 | Lady Intrikánka |  Main stage
Ozvala bych se dřív, ale musela jsem se nejdřív ujistit, že jsem dostatečně klidná na to, abych se tu nerozepisovala o něčem, o čem už nechci nikdy slyšet.

Ve zkratce:
Vrátila jsem se do Prahy s pocitem, že i ta nejzapadlejší, nejhnusnější, cikány nejprolezlejší část Prahy (a teď výjimečně nemluvím o Kobylisích) dokáže být tak krásná, když se do ní po bezmála třech týdnech vrátíte. Náladu mi ještě zlepšil fakt, že jsem ve schránce našla dopis od Niky a pohlednici z lázní od nejlepší kamarádky (tady na blogu budiž představena jako Mouka a neptejte se proč). Jenže pak jsem otevřela dveře do bytu a všechno šlo jen z kopce. Všude po dělnících nehorázný bordel, malta zaschlá na koberci, takže ten půjde rovnou do háje... Byli tu tři dělníci, TŘI!, když jsme jim říkali, že chceme, aby posunuli dveře do koupelny o pár čísel doprava, aby se daly úplně otevřít a nenarážely na vedlejší stěnu. Hádejte! Dveře jsou na tom samém místě, mám dokonce podezření, že je naopak posunuli doleva! Takže jakmile jsou otevřené dveře do koupelny, nedá se projít do pokoje, což je vážně parádní. Na to, že měli dělat jen v koupelně a na záchodě, se jim podařilo zřídit i celou chodbu, kobercem počínaje, poměrně nově vymalovanýma stěnama konče. Nevím, co tady prováděli, ale barva je odřená i na místech, kde prostě ani nešlo nic opřít, takže NEVÍM, jak to dokázali. V kuchyni se hrabali ve skříňkách a vytáhli mámino drahý kafe, který tu má schovaný pro návštěvy. Umyvadlo umístili naprosto nelogicky, takže se tam ani nevejde skříňka. A další a další jobovky. A co je nejhorší a co mě nakrklo ze všeho nejvíc, podařilo se jim prorazit stěnu do pokoje. Je to dokonale kulatý kroužek o průměru pěti centimetrů, přitom z druhé strany v koupelně nic takového není! Prostě jako by do toho něčím kulatým uhodili a ten kus betonu na druhé straně o kousek popovylezl, jestli víte, jak to myslím, a potom to zakachlíkovali, aby to nebylo vidět. Jsem zvědavá, jestli nám někdo proplatí novou zeď do pokoje, tím pádem i nově vymalovat a to samé v chodbě! Fakt jsem měla chuť vraždit. Trvalo jim to o víc jak týden déle, než slibovali, a ještě to takhle zkonili! Za takovou prasečinu jim usekat ruce všem! A uši taky, jelikož je zřejmě k ničemu nepotřebují, když nedokáží poslouchat ani jednoduché instrukce!

Takže jsem byla po celý zbytek dne nasraná a nepříjemná na všechny kolem. Pustila jsem si na rozveselení Vampires Suck a na chvíli to zabralo. Ale ne moc. Náladu mi zlepšila až ta apokalyptická bouřka, co přišla večer. Tak badass bouřku jsem viděla zatím jen ve filmech! Skoro nebyly vidět blesky, prostě pableskovala celá obloha! A tý vody, co spadlo! Moje nejromantičtější představa je líbat se venku uprostřed takovéhle činy.

No jo, ale to by se Jeho Veličenstvo musel ozvat. Zase jsem se dostala do fáze "já mu psát nebudu, snad by mohl jednou napsat jako první", která většinou předchází fázi "to už není normální takhle dlouho nepsat, napíšu sama, co když se děje něco vážnýho", po které se pravidelně dostavuje ještě fáze "já husa pitomá".

Achich ach. A tak loutkář propadl jedné ze svých loutek.

Zvláštní je, že ani po té bouřce se nepročistil vzduch a pořád je nesnesitelné horko. Co bych za to dala, moct ležet někde u vody. Jenže je za á už poměrně pozdě, za bé není s kým. Včera jsem šla na ten kladenský koupák (Bažantnice nebo tak nějak) a byla jsem tam očividně jediná, kdo tam byl sám. Prostě na koupaliště se chodí ve dvou a více lidech, to ví každý, připadala jsem si jako exot a ani mě to tam tolik nebavilo. Chtěla jsem si dát pár bazénu a zmizet, ale jeden bazén znamenalo prokličkovat mezi desítkama lidí, hlavně pak dětí. Navíc jsem se věčně bála, aby mi nikdo neukradl věci (Když jsem přišla, zeptala jsem se jedné dvojice kladenských znuděných roštěnek: "Promiňte? Můžu si k vám hodit věci? Jen aby tu neležely jen tak uprostřed louky." Slečny se nadzvedly na loktech, unisono přehodily žvýkačku z levé strany pusy do pravé, mekly: "Nóó. My tu ale stejně dlouho nebudemé. Tak když tu budemé, tak to pohlídámé, ale my tu spíš nebudemé. Když pudemé tó... do vodý." Tak jsem tam tu tašku mrskla všanc a šla do vodý.), takže jsem byla ve vodě jen dvakrát a pak už jsem jen ležela na dece s tím, že se stejně nikdy neopálím, i kdybych tam ležela sebedéle, a poslouchala, jak znuděné roštěnky tlachají o nesmyslech. Připadala jsem si zase jako na letním táboře. Parta mladých lidí běhá kolem bazénu, borci hážou pištící holky do vody, ty, které si nechtějí zmáchat účes nebo nebyly schopné se odmalovat a nechtějí riskovat rozmazaný mejkap, leží na dekách a hrotí píčoviny... a pak jsem tam já, sama, distancuju se od všech, nudím se, zjišťuju, že jim i přes náš totožný věk prostě nerozumím, a zároveň se přistihnu při tom, že těm holkám u bazénu docela závidím. Já se nikdy neuměla takhle jednoduše "táborově" bavit.

A pak se mi vrátily vzpomínky na letní tábory na Vysočině a musela jsem se sbalit a odejít, protože myšlenky dokážu líp kontrolovat za chůze, než když jen tak ležím. A já na tábor myslet nechci. Někdy o tom možná napíšu. Někdy v budoucnu. Jednou o tom určitě napsat musím, protože jinak to z hlavy nedostanu a já se toho potřebuju zbavit. Ale už několik let jsem toho nebyla schopná. Fajn. To zní jako plán.

Ach jo, za hodinu a něco je premiéra Harryho Pottera a já tam nejdu. Ani nevím proč, prostě jsem na to nějak kvůli těm dělníkům zapomněla. Škoda, no.

Dobrou noc vám přeje propadlý loutkář
Její Veličenstvo
Lady Intrikánka

P.S. Poradí mi nějaká hodná osůbka? Jak vkládáte na blogy ten jednoduchý player z juťupka? Jen takový ten řádek bez videa? Za Merlina to nemůžu nikde najít. .(
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Endaria Endaria | Web | 14. července 2011 v 11:00 | Reagovat

Jo, to s tím youtubem taky nechápu:D

A jinak - můžeš bejt ráda, žes byla aspoň na Kladně a měla vyhlídku návratu do Prahy. Já jsem v našem Pradelákově a nevrátim se nikam... Na druhou stranu tu dělníky maj už jen všichni okolo, krom nás, tak je to docela v pohodě, že se můžu koukat, jak nadávaj ostatní a nemusim nadávat sama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama