Učarovaná.

11. července 2011 v 20:38 | Lady Intrikánka |  Main stage
Byl to jeden z těch snů, které si sice perfektně zapamatujete a ještě po týdnu dokážete vyjmenovat všechny, kteří se v něm objevili, ale připadá vám tak nezajímavý a obyčejný, že ho ani nikomu vyprávět nebudete. Zajímavý na něm byl ten hlas. Zčistajasna se začal ozývat a já věděla, že se snem nijak nesouvisí. Moc jsem ho nevnímala, zněl jen jakoby na pozadí snu. Jenže čím dál tím víc se začal prodírat do popředí a mně došlo, že je odněkud "zvenčí". Takový hlas prostě nemohla moje hlava vyprodukovat sama. Byl mladý a hluboký a tak sympatický. Dokázal by šeptat ty nejkrásnější věci. Ale pořád jsem nerozeznávala jednotlivá slova. Čí je to hlas? Snažila jsem se vybavit si obličej, který bych k němu mohla přiřadit. Co říká a komu a proč?

Otevřu oči. Sen zmizel, ale hlas ne. Zaposlouchám se a začínám rozumět, co říká. Není to nic zajímavého a až nezdravě často opakuje slovo "vole". A co je zvláštní, zní jakoby za mojí hlavou. Ale to nedává smysl, za mnou je přece zeď. To mě probere. Jsem na chatě v posteli a v pyžamu. A venku u chaty někdo je a mluví s mým tátou. Co je za den, kolik je hodin? Za chvíli asi přijdou dovnitř. První instinktivní reakce je přitáhnout si peřinu až k bradě. Můžu udělat dvě věci, buď vyskočit, rychle se obléct a riskovat, že mě cizinec uvidí, nebo se schovat pod peřinu, dělat, že spím, a čekat, až odejde. Ale jak dlouho budu muset čekat pod peřinou? Než se stihnu rozhodnout, hlasy se vzdálí.

Chvíli jen tak ležím a naslouchám. Jdou dovnitř? Nebo už jsou pryč? Přistihnu se, že chci, aby ten cizinec ještě něco řekl. Zněl sympaticky. Napadne mě, že je to možná náš nový soused. Ještě ho neznám, ale táta s bratrem už se s ním stihli skamarádit. Je to samé "Libor sem" a "Libor tam". Ještě jednou o tom chlápkovi uslyším a zblázním se. Čím je tak učaroval, že jim připadá tak skvělý?! Čím je dostal?

Obleču se a vyjdu ven.
"Kdo tu byl?"
"Libor."
Rozhlédnu se kolem.
"Už odjel," všimne si mého počínání táta.
"Hm."
Škoda. Docela ráda bych ho konečně viděla. Koneckonců, je to náš nový soused, tak by mě zajímalo, kdo vedle nás bude přebývat. Vzpomenu si zase na ten jeho hlas ve snu. Zněl sympaticky, nemůže být tak hrozný. Vlastně někdo s takovým hlasem musí být naprosto v pohodě. Najednou mě zamrzí, že odjel tak brzy.

A pak mi to dojde.
Dostal i mě.
Její Veličenstvo
Lady Intrikánka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 11. července 2011 v 22:49 | Reagovat

Zvláštní sen :)

2 LoveShy LoveShy | Web | 11. července 2011 v 23:10 | Reagovat

Jo tak Libor :)

(PS: Dopis by měl každým dnem přijít!)

3 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 11. července 2011 v 23:25 | Reagovat

[2]: Veškerá jména jsou pozměněna! :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama